1

Temat: Łuki i dodatki

Czy można w wygu narysować jakieś podcienia jak w klasztorach itp ? I czy można znaleźć jakiś żyrandol do zawieszenia w scenografii ?

A i co robię nie tak gdy mam kratownice na ziemi i chce na niej postawić głowę zawsze mam z tym wielki problem. Priorytetowo zawsze zawiesza się głową do dołu na dolnej belce ewentualnie łapie się z boku belki ale nigdy nie mocuje się na górze tak jak byś ja po prostu postawił na kracie.

Ostatnio edytowany przez nomaag (2010-03-11 00:25:55)

2

Odp: Łuki i dodatki

Jak przyczepisz sobie głowę i wiesza się na boku, to tak ja przyczepiasz a następnie wchodzisz w Properties głowy klikając dwa razy na nią lewym przyciskiem myszy, następnie wchodzisz w zakładkę Fixture, a następnie w pozycji Spin wpisujesz albo 90 albo -90 w zależności z której strony kratki wisi główka.

3

Odp: Łuki i dodatki

Dzięki działa o.k a co z łukami i żyrandolem wie ktoś ?

4

Odp: Łuki i dodatki

masz coś takiego jak surface czy jakoś tak... sam rysujesz el 3d co do dodatków to gdzieś są lampy w libary...

5

Odp: Łuki i dodatki

Wszystkie programy do oświetlenia estradowego są dość ograniczone w modelowaniu 3D.
Chyba w każdym można w nich wszystko mieć bardzo ładnie zrobione, ale modele trzeba robić poza nimi i tylko je importować.

Dawid napisał/a:

Jak przyczepisz sobie głowę i [...].

Naprawdę nie ma ministojaka w bibliotece? tongue

6

Odp: Łuki i dodatki

Nie no jest tylko kolega chciał do kraty leżącej...

7

Odp: Łuki i dodatki

KacperP napisał/a:

Wszystkie programy do oświetlenia estradowego są dość ograniczone w modelowaniu 3D.
Chyba w każdym można w nich wszystko mieć bardzo ładnie zrobione, ale modele trzeba robić poza nimi i tylko je importować.

Tylko wtedy trzeba mieć potężny komputer i potężną kartę graficzna...

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Łuki i dodatki

Kumpel skomplikowaną architekturę robi w AutoCAD-ie a potem otwiera w wygu i dodaje konstrukcje i lampy

9

Odp: Łuki i dodatki

Witam wszystkich

Nie zakładałem nowego tematu, mam nadzieję, że tu to będzie pasowało  smile

Od niedawna mam okazję bawić się w wysiwygu, więc moje pytanie dla niektórych może okazać się bardzo głupie, ale siedzę nad tym już którąś godzinę i nie mogę z tym dać sobie rady, a mianowicie chodzi o to czy można obrócić do pionu tak, aby stworzyć obraz wiszącego elementu np. na tylniej rampie sceny element zrobiony z kraty ( np. trójkąty, koła i inne figury ) wszystkie takie konstrukcje, które robie układają mi się automatycznie płasko tak jak by leżały na glebie, i niestety nie mogę sobie z tym poradzić.

Korzystam z wersji r22