1

Temat: ELC dmxLAN node3

Cześć,
szukam kogoś, kto ogarnia konfiguracje noda wymienionego w temacie posta. Wolałbym pogadać osobiście, ale spróbuję nakreślić problem.

Sieć wygląda następująco:

switch ethernetowy <- Cobalt
                             -> Node "1" -> linie 1, 2 (backup, idzie do miejsca gdzie stoi node "2"), 3.
                             -> Node "2" -> linie 2, 3, 4.

Wszystko po sACNie, pozostałe protokoły wyłączone, zarówno w stole jak i w nodach.

Problem:
System startuje normalnie, wszystko działa i w losowym momencie tracę kontrole nad wszystkim co wychodzi z noda "2". Urządzenia zostają w ostatniej pozycji, mają sygnał, ale nie mam już żadnej kontroli ze stołu. Node "1" działa bez zarzutu. Po wypięciu odbiorników z noda "2" i zapięciu ich po dmx (wspomniana wcześniej buckupowa linia przychodząca z noda "1") wszystko działa.

Reset samej konsolety nie pomaga, po odpaleniu od nowa całego systemu (w kolejności najpierw nody, potem stół) wszystko wraca do normy... do kolejnej wyjebki.

Postaram się jeszcze dzisiaj uzupełnić posta o dokładne dane jak są ustawione wszystkie IP itp, ale może już na tym etapie ktoś ma jakieś pomysły?

Ostatnio edytowany przez mack (2018-12-04 12:20:18)

2

Odp: ELC dmxLAN node3

Jeśli bramka ma nadal sygnał na wyjściu (bo urządzenia wciąż go odbierają), ale nie reaguje na sygnał wejściowy, to nie brzmi jak "konfiguracja", ale utrata sygnału wejściowego, a bramka podtrzymuje ostatnią wartość.
Jaka wersja bramki? Ma izolowane wyjścia? Czy dmXLAN nadal widzi bramkę po "zablokowaniu"?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2018-12-04 14:12:49)

3

Odp: ELC dmxLAN node3

Bramki są ustawione na Hold, więc podtrzymanie sygnału jest ok. Problematyczna jest utrata kontroli nad samą bramką. Nody są skonfigurowane ręcznie, nie mamy dmXLANa.

Dzisiaj stół zaczął się zajebiście lagować - urządzenia zaczęły działać skokowo, parametry w stole również. Po przejściu z sACN na ArtNet wszystko wróciło do normy. Wolałbym nie eksperymentować na etapie III generalnej, ale po premierze przestawię bramkę "2" (chwilowo odłączoną) na ArtNet i może problem się rozwiąże.

4

Odp: ELC dmxLAN node3

dmXLAN to darmowe oprogramowanie.

Jeśli to stół lub switch robi problemy, to raczej poza moją działką.
Wiem tylko że każdy stół można przeciążyć, jeśli narobi się dużo kanałów HTP.
Nawet jak będzie stół miał milion razy szybszy procesor, wystarczy odpowiednio więcej kanałów HTP i więcej playbacków, a wtedy leży i kwiczy.

5

Odp: ELC dmxLAN node3

Po ArtNecie chodziło przez dwa dni i... wróciliśmy do punktu wyjścia. "Kwadratowa" praca urządzeń, Cue wchodzące kilkanaście sekund po zrobieniu zmiany na stole itp. Po upchaniu wszystkiego na 2 liniach i spięciu ze starym ETCowym nodem po etcnet2 jest spokój (przynajmniej na razie), ale to żadne rozwiązanie.
Co do przeciążenia stołu, ciężko mi sobie wyobrazić zamulenie konsolety 30 urządzeniami i podobną ilością kanałów dimmerowych.
Spróbujemy na spokojnie skonfigurować te nody dmXLANem. Cała sieć byłą stawiana na szybko i może coś pokrzaczyliśmy...

Ostatnio edytowany przez mack (2018-12-09 21:05:14)

6

Odp: ELC dmxLAN node3

Tak poza tematem, ja sobie mogę bardzo łatwo wyobrazić takie "zamulenie".
Jeśli jest np. 30 kanałów dimmerowych, zrobionych jako HTP, a na 30 oddzielnych playbackach zrobimy sceny do nich, robi się z tego równoważnik obliczania 900 kanałów w trybie LTP.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2018-12-10 09:57:33)