Temat: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

Witam.
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w program WYSIWYG, w którym projektuje oświetlenie. Jednak brak odpowiedniej znajomości j. angielskiego, doprowadził do tego, że nie wiem w jaki sposób zaprogramować ruch głów, a jak wiadomo jest to potrzebne. Drugą sprawą jest to, że oglądałem kiedyś filmy na YT z projektami oświetlenia, robionymi w WYSIWYG-u, gdzie grafika prezentowała się bardzo realistycznie. Tutaj pytanie: czy to jest funkcja wbudowana w WYSIWYG, czy jest to jakiś osobny program (jaki?).
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

2

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

Może to był WYSIWYG a może i nie.
Jeśli mówisz o fotorealistycznych obrazkach nieruchomych to może to być naprawdę wieeele programów (MSD, VectorWorks...), jeśli to była animacja ruchoma to w przypadku WYSIWYG chodzi o segment LIVE tego programu. Inne programy to również MSD i ESP Vision.
Co do angielskiego to trzeba się przyłożyć. Nic nigdy nie będzie protezą na niedostateczną znajomość angielskiego. Wystarczy bierna w czytaniu, a to aż tak wiele nie jest. Jeśli się z angielskim nie polubisz bardziej to właściwie sprawa się skończyła zanim zaczęła.

3

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

To były renderingi z Wysiwyg-a posklejane w jakimś tam innym programie do obróbki np. wideo. 
Jeżeli chodzi o programowanie urządzeń to muszę zmartwić ale W-g jest wizualizerem a nie wersją PC konsolety do świateł. smilesmile

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

Niekoniecznie "posklejane w jakimś tam innym programie", bo są programy które umieją "nagrywać" sygnały DMX, animować kamerę a potem z tych danych na spokojnie zrenderować film bez potrzeby stosowania zewnętrznych programów.
Takie "nagrania" robi MSD, czytałem że ESP Vision też tak może.

5

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

Te o które pyta Kleofas są właśnie renderami z Wysiwyga, posklejanymi w osobnym programie. Chodzi o jakość. Nie ma na świecie wizualizera który w czasie rzeczywistym potrafi renderować 24 piękne fotorealistyczne obrazki na sek. Po prostu nie ma.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

A o które pyta? Nie podał żadnego linku tutaj. Sam na YouTube widziałem filmy nie tylko z renderów WYSIWYG-a, ale i ESP VISION oraz MSD.
Postrzeganie fotorealistyczności to dość złożona sprawa, bo tolerancyjność u ludzi jest bardzo zróżnicowana.
Biorąc sprawę na poważnie, to moduł renderujący w WYSIWYG-u nie może być uznany za dający fotorealistyczne efekty. Nie robi obliczeń wedle poprawnych fizycznie wzorów.
Dla wielu fotorealizmem będzie efekt uzyskiwany w ESP Vision przez Pixel Shadery karty graficznej.
Podobnie będzie w MSD 5. ftp://ftp.martin.dk/Controller/MSD/Video/

7

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

Odnawiając temat zrobiłem dziś coś takiego smile padło na hey - akurat to nagranie bardzo lubię

http://www.youtube.com/watch?v=BySjuQp6TdM

Nie jest to dokładnie napisane - robiło to bardzo szybko i niedokładnie - jako tako ruch głów widać
obraz przechwyciłem znanym przechwytywaczem części pulpitu. Rewelki nie ma ale jest smile

8

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

http://www.youtube.com/watch?v=4Py1VfuZ … re=related

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

No i zajebiście smile

Ile Ci to zajęło? chce zrobić coś dużego i nie wiem ile czasu trzeba liczyć ?

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

vandj napisał/a:

Odnawiając temat zrobiłem dziś coś takiego smile padło na hey - akurat to nagranie bardzo lubię

http://www.youtube.com/watch?v=BySjuQp6TdM

Nie jest to dokładnie napisane - robiło to bardzo szybko i niedokładnie - jako tako ruch głów widać
obraz przechwyciłem znanym przechwytywaczem części pulpitu. Rewelki nie ma ale jest smile

Mam pytanko- bo to mnie zawsze bardzo ciekawi- na jakim komputerze zrobiłeś to nagranie? chodzi oczywiście o parametry smile PC czy MAC?

11

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

pc 10 ghz
4 giga ramu
grafika 1025

zajęte po 25-40% na parametrze

12

Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd...

vandj napisał/a:

No i zajebiście smile

Ile Ci to zajęło? chce zrobić coś dużego i nie wiem ile czasu trzeba liczyć ?

Nie pamiętam. To jest z midi i z tym najwięcej czasu ucieka.
btw. testuję ostatnio Capture Sweden, muszę powiedzieć że ok.

Michał Bystrzycki
--------------------