Temat: Projektor + ekran

Witam
Mam dylemat odnosie projektora i ekranu...
Chcialbym wyswietlac wizualizacje  na ekranie o wielkosci 5x15m i glowkuje jak zrobic zeby podzielic ekran ma 3 rowne czesci( raz bedzie obraz w calosci a raz 3 rozne wizualizacje)...tzn 3x  5x5..
teraz lepiej kupic jakis duzy ktory mi to ogarnie czy kupic 3 mniejsze i czy to wogole mozliwe hehe...do tego dohcodzi jakiego softu uzyc i systemu realizacji...
prosze o pomoc smile

2

Odp: Projektor + ekran

temat nie jest łatwy bo potrzebujesz albo naprawde mocnego projektora ( albo dwóch w blendingu) i jakiegoś scalera typu diventix który może Ci kształtować/dzielić ekran a wymaga to dużego nakładu finansowego

3

Odp: Projektor + ekran

Do podziału wystarczy Resolume lub Grand Vj pod warunkiem ze wszystkie obrazy będą odpalane z kompa. Co do projektora jeden większy zawsze mniej zabawy.

4

Odp: Projektor + ekran

a czy koledzy mogą podpowiedzieć coś jeszcze na temat mocy projektora ?? mama sanyo 5000 ANSI i tez planuje użyć go do prezentacji na ekranie 10x6 (zakończenie imprezy itd) czy taka moc wystarczy ??

5

Odp: Projektor + ekran

plener czy wnętrze?

6

Odp: Projektor + ekran

plener ale po zmroku na sam koniec sztuki

7

Odp: Projektor + ekran

coś widac bedzie ale bez szału! to zależy jak wazne będzie to co chcesz wyswietlić

8

Odp: Projektor + ekran

10x5 to sporo do tego dojdzie duża odległość od ekranu - nie wyzoomujesz na taki duży. 5k antków to mało na tak duży obraz plus nie wiemy nic o stopniu zużycia lampy.

min 10 tka z dobrą optyką i problem z głowy

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 16:49:04)

9

Odp: Projektor + ekran

Jeśli zewnętrze będzie ciemne, na scenie zgaszone lub niewielkie światło, ekran będzie biały, uważam że wystarczy. Sprawdź wcześniej to będziesz miał pewność.
Gdybyś miał drugi było by w sam raz...

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Projektor + ekran

problem w tym ze mam tylko jeden projektor i narazi brak funduszy na następny, a dokładniej mam jeszcze BARCO 3500 ale nie wiem czy uda się razem połączyć a może któryś z kolegów próbował kiedyś łączyć dwa tak różne projektory ??

11

Odp: Projektor + ekran

Jeśli 3500 to lumeny to będzie słabo.

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Projektor + ekran

trochę źle się wyraziłem chciałbym połączyć sanyo 5000 ANSI i BARCO 3500 ANSI i pytanie czy coś takiego da się zrobić, żeby oba wyświetlały jeden obraz

13

Odp: Projektor + ekran

jesli ten sanyo ma mozliwosc wyłaczenia jednej z lamp to luz

14

Odp: Projektor + ekran

a po co wyłączać jedna lampę ?? chodzi o to ze moc obu projektorów musi być taka sama ??

15

Odp: Projektor + ekran

no tak jesli jeden ma 5000 ansi a drugi 3500 to raczej słabszemu mocy nie zwiększysz ale mocniejszemu możesz ując