1

Temat: Net w nagraniu audio

Mam pytanie nie o świetle. Potrzebuję usunąć z nagrania audio, charakterystyczny dźwięk danych ściąganych z neta przez komórkę. Ma ktoś może jakiś dobry sposób lub pomysł jak to zrobić? Jest na forum dużo estradowców, może mógłby ktoś podpytać kolegów dźwiękowców. Ponieważ jest to nagranie chóru (sam wokal), zależało by mi na tym aby maksymalnie go wyciszyć przy możliwie małej ingerencji w resztę materiału.
Najlepszego na Nowy Rok, udanych sztuk, wielu dobrych rozpasanych pomysłów, a w szczególności możliwości ich realizacji.

2

Odp: Net w nagraniu audio

To Se Ne Da

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: Net w nagraniu audio

na Twoim miejscu spróbowałbym wyciąć lub obniżyć zakres częstotliwości w której wzbudzany jest ten pingający charakterystyczny dźwięk, może być to trudne do wykonania szczególnie jeśli to materiał końcowy w postaci mp3, chyba że masz wszystkie ślady z tego nagrania to możesz przesłuchać po kolei każdy ślad i namierzyć gdzie pojawia się nie pożądany dźwięk i spróbować go w powyższy sposób usunąć, pamiętając o tym by ingerencja w materiał była nie do wychwycenia przez ludzkie ucho tongue

4

Odp: Net w nagraniu audio

krzyzak napisał/a:

To Se Ne Da

Jak to nie wink http://www.wimp.com/audioediting/ Tym by się chyba udało ? :]

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: Net w nagraniu audio

avekamil napisał/a:

Jak to nie wink http://www.wimp.com/audioediting/ Tym by się chyba udało ? :]

takim programikiem elegancko można by sobie powycinać interesujące detale z nagrania i wykorzystać przy wizualizacjach smile

6

Odp: Net w nagraniu audio

Nie wiem czy by się udało. Całkiem się wyciąć tego nie da. Jedynie można by spróbować zminimalizować to "przenikanie". Chociaż z nagraniem chóru to będzie bardzo trudne do zrobienia. Nie powiem że nie możliwe, bo gdyby zsamplować "brzęczenie" modemu i nanieść w przeciwfazie do ścieżki audio to pewnie jakoś by przynajmniej częściowo wyeliminowany byłby niepożądany dźwięk.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

7

Odp: Net w nagraniu audio

Wiem, że trudne. Akurat kulminacja jest w najbardziej użytecznym paśmie i pojawia się z powrotem co jakiś czas w górę częstotliwości. Link do programu coś u mnie nie działa, poszukam inaczej. Z tą fazą spróbuję, tylko sprawdzę czy sygnał jest identyczny, może się uda.

8

Odp: Net w nagraniu audio

Akurat jestem urodzonym akustykiem, a oswietlenie to tylko przy okazji.
WAVELAB i wtyczki waves'a była tam taka idealna. sprawdzała sie na 90%, tylko nazwy nei pamtetam
pojawiłą sie dopiero w pełnym pakiecie wtyczek do wersji 5 i wyzej
jak chcesz zrobic to najlepiej , to TYLKO TYM.  (inne nie sa tak efektowne)
jak bd w studiu to poszukam jak sie nazywa wink

9

Odp: Net w nagraniu audio

Panie Prezesie byłbym wdzięczny za nazwę. Mam dostęp do wtyczek waves ale tylko w wersji 3.5 formatu DirectX. Przydało by się jakieś specjalizowane narzędzie, bo sam sygnał neta po znormalizowaniu wygląda mniejwięcej tak i ręcznie trudno będzie dać mu radę, zwłaszcza, że pojawia się w sposób "losowo zrytmizowany" tongue .

Post's attachments

NET2.JPG 35.13 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.