Witajcie!
Czy mógłby mi ktoś doradzić w kwestii wyboru monitora dotykowego do konsoli? Być może macie jakieś dobre doświadczenia z konkretnym modelem?
Chodzi mi o 15''-17'' wytrzymały monitor do jazdy po imprezach.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Trol
Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight
forum techników i realiztorów światła
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Główna » Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight » Posty przez Łukasz Trochim
Witajcie!
Czy mógłby mi ktoś doradzić w kwestii wyboru monitora dotykowego do konsoli? Być może macie jakieś dobre doświadczenia z konkretnym modelem?
Chodzi mi o 15''-17'' wytrzymały monitor do jazdy po imprezach.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Trol
Ok. Dzięki za odpowiedź. Jakby co, zapraszam na www.megatonaudio.com. Jest tam parę zdjęć z koncertów, które robiłem.
avekamil napisał/a:krzyzak napisał/a:pare lat temu były jakieś niby szkoły ale upadły ..
Podobno jest cos w stolicy z praktykami w teatrze..Wiesz może coś więcej na ten temat? Nidgy nie robiłem w teatrze, a chętnie podpatrzył bym sobie na realizacje sztuki.
Zapraszamy do Słowackiego w Krakowie Mamy potrzebę na miesiąc kogoś kumatego...
Michał jak tam sytuacja w teatrze? Nie potrzebujecie kogoś do pomocy?
Koncepcja świecenia na zespołach, którch się nie zna, nie zna się ich repertuaru, to przygotowanie kilku wariantów na tyle elastycznych żeby zaspokoić klienta... A tu pewna elastyczność znika
Może ktoś chce odwiedzić Bydgoszcz? :>
Spróbuj zapisać sobie strobo na paletach i w trybie programming lub run takeover mode możesz dla danej grupy przywoływać je przyciskami FLASH pod presetami.
Proponuję opcję "shutter otwarty" plus kilka ciekawych, najczęściej używanych wariantów.
Ja tak robię także z IRIS'em i gobosami
Tak jak wspomniał przedmówca:
Przy zapisywaniu Shutter w opcjach MEMORY zaznacz "record by channel" oraz mode "2".
Zapisz na Playbacku i bez naciskania CLEAR zjedź shutter'em 500-tek do pozycji OPEN.
Naciśnij CLEAR
Powinno działać
Generalnie przy tym sposobie zapisywania wszystkie parametry raczej powinny być w trybie "record by channel", czy to są dimmery, czy pozycje, ruch itp.
Instrukcja odpowiada na pytanie co powoduje MODE 0, 1 lub 2.
Co najważniejsze, w mode 2 playback'i działają w trybie LTP. Przydatne do wszelkiego rodzaju pozycji, shuttera, CMY itd.
Pozdro
Trol
Dokładnie tak jak pisze Bartek
- Media Serwer - komputer z wydajnymi komponentami graficznymi, zawierający biblioteki wideo, do zarządzania którymi służą programy typu ArKaos MediaMaster, 7th Sense, Cathalyst, Hippotizer itd. Dzięki tym programom, możemy mieszać kilka warstw wideo, dodawać efekty i teksty, skalować i zmieniać rozmiar obrazu wyjściowego.
- karta sterująca do ekranów LED - urządzenie typu OEM, które możemy zainstalować w naszym media serwerze lub zapakować w osobne pudełko ze skalerem/mikserem wideo. Z wyjść wideo z media serwera wpinamy się do wejścia wideo karcie sterującej. Do ekranu sygnał wysyłamy skrętką CAT5. Do konfiguracji LED używamy np. programu LED Studio, gdzie naszą ścianę LED układamy w klocki zgodnie z kolejnością połączenia. Może to być 4x3, 1x12 lub inny dowolny set.
Ściągnij sobie trial MediaMaster za free z tej lokalizacji: http://www.arkaos.net/product/index.php
e=download
i zobacz jak to wygląda.
Można było zastosować gobo z krową...
Sebastianie
Sprawdź sobie proszę takie rozwiązanie: http://www.chamsys.pl/chamsys,730,186,0
dukty.html
Laptop dotykowy (lecz niekoniecznie) i jedziesz w trasę!
Program do zaznajomienia ściągniesz za darmo z www.chamsys.co.uk
Bardziej zaawansowana wersja tutaj: http://www.chamsys.pl/chamsys,62,186,0, dukty.html
Aaaaargh! CMYK to jest w drukarni a nie na scenie!
Cyan Magenta Yellow blacK - masz w Mac'ach czarną tarczę?
Czepiasz się Wiadomo o co chodzi, a tarcza cmyk jakoś lepiej się wypowiada... cmyk cmyk cmyk... Akurat czarnego koloru zawsze na scenie jest pod dostatkiem.
Dorzucę się jeszcze do tematu:
- A propos tarczy CMY: w poprzedni weekend zaciął mi się cyan w jednym z MAC2000 (nie domykał się do końca), także nawet najlepszym się zdarza.
- Z kolei 2 tyg temu pracowałem na 4xStage Zoom 1200 (gobo rewelacja, ładna optyka, zaj... ciężka)
Mogę się wypowiedzieć co do mojego zestawu ArKaos A10 MM.
Wykorzystuję dwa wyjścia: jedno na podgląd, drugie jako wyjście video. Oba to DVI.
Z wyjścia DVI przechodzę do komputera z kartą nadawczą ściany LED (lub urządzenia skalującego, zawierającego kartę sterującą i różne wejścia wideo, m.in. DVI).
W MediaMaster ustawiam sobie warstwy tak jak wspomniałeś - dzieląc obraz na ekranie LED na dwie części i mamy tak jakby dwa ekrany w jednym.
Co do urządzeń LED typu pixelbar, korzystam z wtyczki LED Mapper. W dowolne miejsce obrazu mapuję urządzenia, przykładowo jeśli ustawimy ramkę z PAR LED wokół naszego ekranu, wkładamy wirtualnie urządzenia w to samo miejsce obrazu w LED Mapper, zapisujemy plik i ładujemy w MediaMaster. Następnie adresujemy odpowiednio urządzenia. Do wysyłania sygnału DMX korzystam z konwertera Enttec Open DMX Ethernet. (takie rozwiązanie zastosowałem podczas ostatniej nocy sylwestrowej na rynku w Krakowie)
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania pisz.
Mam u siebie MAC2000 i jestem z nich zadowolony, niemniej jednak uważam, że na potrzeby średnich scen wystarczy Mac700, ponieważ funkcje ma takie same, a lampa wystarcza w zupełności. Co do MAC2000:
- nie psuje się,
- działa szybko i cicho,
- ma wszystkie potrzebne funkcje, które powinna posiadać dobra głowa
- CMYk działa sprawnie i bezproblemowo, daje ładną, czystą mieszankę bez plam i przebarwień
- świeci ładną i silną wiązką, którą w różny sposób możemy edytować
- posiada bardzo ładne, znane z innych modeli Martina goba
- co do wagi, jedni lubią dźwigać inni nie. Jeśli trap zjeżdża dostatecznie nisko, nie trzeba się zbytnio męczyć z wieszaniem.
ClayPaky 1200 nie znam z autopsji, także ciężko mi jest coś na jej temat powiedzieć.
Różne rzeczy mogą się stać w ostatniej chwili. Najbardziej upierdliwą jaka mnie spotyka jest zwarty kabel DMX. Wywali się kawałek drutu gdzieś na linii i cały szereg urządzeń trafia szlag. Trzeba później wychodzić na konstrukcję i sprawdzać po kolei, które z łączeń jest popsute.
Miałem raz takie zdarzenie tuż przed koncertem DODY w 2008...Trochę się wtedy nabiegałem po słupach.
Kamilu zazdroszczę tych beamów. Na scenie 12m muszą robić niezłe przedstawienie.
Witajcie!
Po udanym szkoleniu w Krakowie dla MG Service, postanowiłem wybrać się w trasę po kraju i urządzić cykl szkoleń/prezentacji systemu Chamsys MagicQ.
Marka Chamsys jest w Polsce jeszcze mało rozpoznawalna, ale na wyspach sporo znanych świetlików już się do niej przekonało n.in. NINE INCH NAILS (notabene konsolety nie pochodzą z żadnych Chin, lecz jest to rasowa angielska produkcja).
Możecie Panowie sami sprawdzić jak to wszystko wygląda, ponieważ samo oprogramowanie MagicQ jest za free (podobnie jak MA na PC) i nie ma żadnych ograniczeń co do funkcjonalności. Odpalając go na komputerze możemy sterować urządzeniami na max. 18 torach DMX (poprzez konwertery USB/DMX lub procesory ArtNet).
Większe konsolety operują na tym samym interfejsie, także nie ma problemu z przerzuceniem się na pełnowymiarowy stół.
Program do ściągnięcia tu: http://www.chamsys.co.uk/default.asp?p=downloads.asp
Można zobaczyć jak to wszystko wygląda na moim kanale Youtube tutaj: http://www.youtube.com/user/chamsysPL
Jeżeli kogoś z Was zainteresowałem szkoleniem z konsolet Chamsys, dajcie znać na ltrochim@mediam.com i umówimy się wtedy na spotkanie.
Pozdrawiam
Trol
Witajcie!
Na targach we Frankfurcie rozmawiałem z Aziz'em (manager z Avo). Istnieje możliwość darmowej aktualizacji starego softu w Avolites Pearl do nowego oprogramowania TITAN. Do tego potrzebny jest hardware, który producent dostarcza tylko po kosztach przesyłki. Tych, którzy kupili stół w Polsce Aziz odsyła do dystrybutora (Prolight?)
Aktualizacja rozwiązuje problem z wahaniami systemu (błąd playbacków) przy dużej wilgotności (wlutowuje się układy scalone pod sekcję suwaków i śmiga)
W TITAN wszystkie fadery od urządzeń służą m.in jako PLAYBACK', dimmery grup i chase także na desce konsoli mamy pod ręką 80 PLAYBACKÓW jednocześnie!
Więcej informacji udzielają panowie z support Avolites.
P.S. W niedługim czasie Aziz przyjeżdża do Polski i urządza szkolenie z nowego systemu TITAN i obsługi Avolites Pearl Expert. Zapraszam. Prawdopodobnie też tam będę.
Pozdrawiam
Avo user Trol
bart ma rację
Do Twojej aplikacji potrzebny jest mikser video, żeby mieszać obrazy z kamer.
Wyjście z miksera możesz podłączyć analogowo do wejścia media serwera, na przykład tego:
http://www.arkaos.net/product/index.php amp;iid=38 i zająć jedną warstwę w MediaMastere (prograa ArKaos do obsługi media serwerów)
pozostałe warstwy możesz przeznaczyć na wizule itp.
Media Serwerem można sterować przez DMX.
Z GrandMA łączy się po MA-eDMX lub bezpośrednio z DMX przez konwerter usb-dmx (Enttec USB Pro). Z niektórymi stołami współpracuje po sieci Art-Net i protokół MSEX, np. Avolites Diamond, Chamsys, ETC, Compulite. Z pozostałymi poprzez wspomniany konwerter.
Z pozycji konsoli DMX możesz płynnie kontrolować przejscia między warstwami, dodawać efekty, czasy, szybkość itd.
Z tego co widziałem na targach ISE w Amsterdamie, firma LG robi fajne plasmy z wbudowanym skalerem, które można lączyć w dowolnej konfiguracji i stworzyć jeden ekran. Modelu niestety nie pamiętam.
Główna » Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight » Posty przez Łukasz Trochim
[ Wygenerowano w 0.036 sekund, wykonano 5 zapytań ]