1

(6 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Jeśli nic się nie zmieni, w przyszłym tygodniu mam zaległe krótkie "wprowadzenio-szkolenie" ML, potem na nim weekendowa impreza i jak wrócę, to napiszę parę słów o możliwościach. Po przejrzeniu instrukcji, obejrzeniu prezentacji na CD i wstępnym programowaniu wydaje mi sie, że to może być całkiem fajny sprzęt...

2

(11 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Trochę smutny ten wątek - ale jestem absolutnie przekonany, że warto... Proszę Was, Koleżanki i Koledzy Świetliki o uczczenie pamięci dwóch chłopaków od "Grody" - Jacka i Darka. Zginęli w wypadku wczoraj rano. Chyba wracali z pracy... Spoczywajcie w pokoju...

3

(3 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Miałem ML ETC przez bardzo krótką chwilę i mogę powiedzieć, że do pracy live daje radę, ciekawa jest opcja do washy - przyciski mają kolory zbliżone do rzeczywistych więc można szybko wybrać coś, co nam będzie pasowało. Kilka podstawowych programików np. do ruchu i zmian kolorów też może się przydać. Poza tym rozbudowana biblioteka urządzeń pozwala je szybko wybierać. Nie wiem do końca jak wygląda wprowadzenie nowego urządzenia i jego zapis - ale coś mi świta, że chyba używa sie kart (SD?).
Dobrze napisali instrukcję a dodatkowy filmik z prezentacją (i lektorem) też sporo rozjaśnia w głowie.
Później postaram się napisać coś więcej... Pozdrawiam

4

(13 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Skoro w zeszłym roku Transcolor to robił, to chyba w tym też. Sporo ludzi, mocne "telewizyjne" VariLite'y... nie sądzę, żeby mieli konkurencję, szczególnie jeśli chodzi o dużą scenę.

Odnośnie punktu 1. - dobry pomysł.

6

(22 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

W dziale "Ogłoszenia" pisał o takim rozwiązaniu bart_krk. Ja widziałem "w akcji" winga do Vectora Compulite'a i naprawdę-mniejsze czy średnio-mniejsze sztuki spokojnie można na tym zrobić. A jeszcze w domu spokojnie można sobie część rzeczy przygotować i tylko na miejscu skorygowac np. pozycje.

7

(22 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Michal wspomniał o PC. Ala - nie rozważasz tej opcji? Z tego, co słyszalem od różnych realizatorów laptop staje się coraz częściej opcją backup'ową przy imprezach: bierzesz stół + laptopa i winga.
Skoro firmy (i to te średniej wielkości) wchodzą w takie rozwiązania, to może warto się nad tym zastanowić? Wersje off-line'owe są dopracowane więc z tym problemów nie powinno być.

Kiedy? Dacie znać?

9

(20 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

No, kurczę, o youtubie i wysiwygu nie pomyślałem...
Dzięki. Zajrzałem i jest na co popatrzeć. A nawet kilka pomysłów warto zanotować w głowie smile
Może nie w tym miejscu forum powinno pojawić się to pytanie - ale czy ktoś z Was wykonywał dla klientów podobne wizualizacje (w sensie rendery plus ruch)?
Czy raczej statyczny plan wysiwyg'owski z rozmieszczeniem kraty i sprzętu?
Pozdrawiam

10

(11 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Z tym sprzętem, o którym napisał bart_krk jest chyba podobnie w Compulite. Jest off-line'owy Vector, który wrzuca sie na PC, do tego można dokupić chyba ze cztery lub pięć rodzajów wingów.
Ciekawe, jak mają się do siebie ceny wingów MagicQ i Vectora - może ktoś wie?
To w sumie rzeczywiście może być dobre wyjście dla kogoś, kto się sporo przemieszcza i to nie zawsze samochodem. Małe, poręczne i w sumie sporo możliwości. No, i tańsze w porównaniu z konsoletą.
Może ktoś, kto używa (lub używał) zestawu PC plus (jakakolwiek) przystawka - napisze kilka słów o swoich doświadczeniach? Pozdrawiam

No, chyba że trafia sie plener zaczynający sie o 10 rano, wieje wiatr i dym rozwiewa się w pół sekundy. Wtedy świeci się jak kolorowymi latarkami smile
A co do "smykałki" to problemem często staje sie rutyna. Dwie, trzy imprezy w tygodniu i niektórzy lecą z rozpędu - i z pomysłem na sprzęt, na aranżację, i na świecenie...wtedy może tego "krzywo" już nawet nie widzą.
Już to pisałem - jeśli KAŻDE świecenie traktuje się jak wyzwanie (bez znaczenia: mniejsze lub większe) to wtedy podejście jest inne.
(I wtedy praca z "kierownikiem zamieszania", który oczywiście na wszystkim się zna jest właśnie takim duuuuużym wyzwaniem smile

Co do "kotletów", o których napisała Ada - rzeczywiście z reguły "kotlety" są bardziej dofinansowane.
Minus takich bankietów to drętwi ludzie i słaba muzyka. Plus to dużo sprzętu - dzięki temu można choć trochę "poszaleć" realizacyjnie smile - sprawdzić możliwości sprzętu, popróbować bardziej scenograficznego podejścia itd.
Więc - nie ma tego złego...

13

(14 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

O ile mi wiadomo kroki dyskretne dają konkretną wartość i używać ich można do wpisania np. kolorów z tarczy stałej lub gobo. Po wybraniu parametrów wskakują one od razu. Dzięki temu nie pokazuje się np. połowa gobo czy koloru smile
Inaczej jest z mieszanymi, które dają pewien zakres i np. można jeden kanał podzielić procentowo np. jak w Mac-ach na 4: shutter+strobo, reset, odpalanie żarówki, gaszenie żarówki- dzięki temu można wartości/parametry "przewijać" żeby płynnie wchodziły.
To chyba o to chodzi - ale oczywiście czekam na komentarze bardziej doświadczonych Sparkowców...

14

(14 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Do Kr4wol: może nie znam się jakoś szczególnie świetnie na Sparku ale najpierw napisz o jaką głowę chodzi. Instrukcję do sprzętu zawsze przecież można znaleźć a w niej powinno być coś, co nazywa się np. "DMX protocol" (jak w instrukcjach Martina) i jest w formie tabelki. A tam są kanały, wartości  procentowe i liczbowe (zakresy), które wpisuje się do Sparka przyporządkowując je pod pokrętełka. Jeśli sie nie pomylisz, urządzenie masz gotowe smile A Spark jest całkiem fajnym urządzeniem - i ma sporo suwaków- to lubię smile

15

(9 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

Mam skopanego laptopa troszkę, więc na razie sobie odpuszczę. Ćwiczę samego WYSIWYGA smile