Zacznijmy od tego że jest w Vectorze 201 playbacków, a każdy z nich może odtwarzać jakąś QListę.
100 playbacków suwakowych, 100 jednoklawiszowych i jeden A/B dwusuwakowy.
Pierwsza podstawowa rzecz: jest w Vectorze taka "instytucja" jak "Master Playback". To taki "główny", "domyślny" playback, do którego domyślnie odnoszą się wszystkie komendy edycji, jeśli nie wskażemy konkretnego playbacka, qlist, cue. "Store+" zapisuje kolejną cue domyślnie właśnie do "Master Playback".
Aby dany playback przejął status "Master Playback", trzeba dwukrotnie wcisnąć jego klawisz "Select".
To, że playback ma status Master Playback jest sygnalizowane świeceniem się diody w przycisku "Select". Nie mylić z diodą nad przyciskiem, która sygnalizuje rodzaj obiektu wczytanego do playbacka.
Pewnie zapisałeś Qlist 1 na innym playbacku jak Master, a Store+ potem zadziałał inaczej jak się spodziewałeś, ale jednak prawidłowo.
Na tym, który był Masterem (pewnie A/B) nic nie było, to Vector stworzył nową QListę i zapisał w niej cue 1.
W filmikach jest dość dawna wersja Vector PC, faktycznie sporo rzeczy doszło, ale nie ma dramatycznych zmian.
Jak daleko pamięcią sięgam, to programowanie nie zmieniło się między wersjami, tylko doszły nowe możliwości.
Inna sprawa że w Vector są dwie składnie do wyboru: Action (podobna do Sparka) i Enter(podobna do innych konsolet, w tym grandMA), a poza tym niezależnie można stół ustawić na pracę jak w Spark(4D) bez trackingu, albo domyślnie z trackingiem.
Wcześniej to były nawet dwie oddzielne instrukcje dla Action i Enter, ale nowa jest zunifikowana i od razu podaje obydwie składnie.
[edit]
Wczytanie/zastąpienie qlisty do playbacka: qlist # -> Select (danego playbacka); jeśli nie ma qlisty o danym numerze, to zostaje stworzona, z samym cue 0.
Wyrzucenie qlisty z playbacka (bez jego kasowania): Free -> Select
(więcej może raczej później napiszę)