Teraz na tapecie w/w dimery, bardzo ciekawy jestem Waszej opinii o nich, ich awaryjności, niespodziankach etc.
W sumie posiadam 14 takich urządzeń od około roku, 4 sztuki i pół roku od okolic wiosna/lato 2010, 10 szt. tych dimerów.
I dokładnie 50% wykazało awaryjność.
2 z 4 szt drobne niedogodności i to na niektórych kanałach, przepuszczały albo dawały krótkie piki co owocowało niekontrolowanym błyśnięciem reflektora, w mniej czy więcej niezręcznej sytuacji. Pojechały do serwisu i po krótkim pobycie wróciły i jak do tej pory działają jak należy (jak łatwo zauważyć była to starsza zakupiona partia)
Nowsza partia zaczęła już szwankować po chyba niecałym miesiącu lub dwóch, naprawdę średniego zaangażowania w czas włączonych urządzeń do sieci czy obciążeniu.
(Dodam że teatr postawiony od nowa, nowa instalacja, trafo, wszystko nojka, a obciążenie to 1KV na kanał, czyli nawet się nie spocił, a w teatrze średnia to około 60% mocy)
a to strzelił jeden , za tydzień drugi, za chwilę następny dimer.
padały tak że już się nie podnosiły
Przyjechał serwis, (ale wcześniej rozmowa tel. z Bossem PXM, podobno wadliwa seria jakiegoś elementu, no cóż zdarza się najlepszym w końcu nikt nie ma czarodziejskiej kuli)
pogmerali, powymieniali, naprawili, DZIAŁA
Ufff ulga
Ale żeby nie było za dobrze po krótkim czasie następny siada, nr 4 w ten sam sposób co poprzednie..... każdy sobie dopowie.
No i nr 5 z objawami micro pęknięcia lub zimnego lutu, to se działa a za chwile se nie działa, rzeźnia.
Pojechał na wytrzęsiarkę i tam się trzęsie i działa, pewnie w drodze już mu się znudziło.
Wrócił i działają jak na razie wszystkie.
Zaniepokojony zrobiłem badanie sieci, nic nie wykazało, parametry energetyczne w normach, natomiast zaobserwowałem dziwne zjawisko odnośnie cos fi
Wydawałoby się że im wyższe obciążenie tym cos fi powinien zbliżać się do jedności a tu niespodzianka, wszystko na odwrót.
Dodam iż posiadam również dimery firmy Agat naścienne cyfrowe i przenośne tez cyfra.
Tam sytuacja energetyczna zdaje się być taka jak na elektryczny rozum przystało.
Bardzo jestem z nich zadowolony, jak dla mnie , to nie do zajechania, bywało ze przypadkiem zamiast 3.2KV poszło 6 i si
Zadałem zapytanie do Agatu i nie czekając długo otrzymałem obszerne omówienie tematu cos fi odnośnie obciążeń od 0 do 100% co bodajże krok 10% dla obciążeń 1KV i 2 KV.
Oraz rozmowa z Panem Wojtkiem o obciążeniach biernych, pojemnościowych, rozwiązaniach etc.
Zadałem to samo zapytanie ustnie (wcześniej pisemnie) w czasie swojej bytności w Gdańsku Bossa PXM i wyjaśnieniu zagadki spliterów PX (inny post) a było to w grudniu zeszłego roku, podobno nie jest to problem, ale jakoś do tej pory nie dotarło to do mnie.
Przymierzam się do kompensacji mocy biernej i wszystkie wskazówki co do działania sprzętu były wskazane.
Ale widać że zegarmistrzem nie zostanę.
Rozpisałem się, a przecież chciałem zapytać o Wasze przygody z PXM z dimerami, spliterami i innymi urządzeniami.
Mam dodatkowo parę sztuk dimerów PX 156 i 157 na szynę i malutki Club 6 chyba ze 3 sztuki, działają tak jak jest w instrukcji.