To jest pytanie do naszego serwisu.
Teoretycznie to te objawy równie dobrze mogą wynikać z jednego uszkodzenia.
Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight
forum techników i realiztorów światła
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Główna » Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight » Posty przez KacperP
To jest pytanie do naszego serwisu.
Teoretycznie to te objawy równie dobrze mogą wynikać z jednego uszkodzenia.
Da się.
Na pierwszy kanał wrzucasz parametr dimmera i robisz w nim te zakresy wartości DMX.
Potem wrzucasz strobo też na pierwszy kanał. Przy numerze kanału pokaże się strzałeczka do rozwijania listy pozostałych parametrów na tym kanale. Wybierasz w ten sposób drugi parametr. Jak "wyjdzie" na wierzch to klikasz i wpisujesz mu jego zakres wartości.
Podobnie to wygląda w plikach ruchomych głów gdzie sterowanie lampą jest współdzielone np. z kanałem strobo.
Sprawdziłem, naprawione.
a co sądzicie o konkurencie Mac 301 - Varyled JB Lighting?
Podobno to samo led w led..
Bo to jest to samo. Parametry identyczne.
Jeśli chodzi o kąty świecenia, to też są one identyczne wbrew podawanym liczbom.
Które są bardziej wiarygodne? Radzę wierzyć Martinowi.
Fotometrię w Martin traktuje się zawodowo. Żadna inna duża firma tej branży nie dorównuje im w tej dziedzinie.
Co do mac 301 słyszałem od kumpla który ów urządzonko sobie testował to mają jedną zasadniczą wadę tzn. nierówną plamę światła i to w taki dziwny sposób a mianowicie w środku jest jasne koło, potem ciemniejszy pierścień i znowu jaśniejszy pierścień.
Widziałem już taki efekt, ale jeszcze nie w 301. Pierwsze słyszę aby w 301 to się przytrafiało.
Może lepiej schowam tą starszą wersję... ?
Strona 13 w instrukcji... tryb "Camera Mode"
Do użycia tej funkcji odpowiednio trzeba przygotować rolkę zmieniacza. Kolory, które chcemy objąć tą funkcją, trzeba uciąć na podwójną szerokość (najczęściej), i zajmują one przez to dwa miejsca. Gdy sterowanie zmieniaczem wskaże na kolor objęty funkcją "Dark Gel", to on sam powoli porusza tym filtrem, aby uniemożliwić kumulację ciepła w jednym miejscu i rozłożyć je na znacznie większą powierzchnię. Znacząco ogranicza to wypalanie się filtrów i dlatego jest to bardzo przydatne do szczególnie podatnych na to ciemnych filtrów.
Filtr ochronny "na temperaturę" to właśnie ochrona przed podczerwienią.
Więc raczej będzie to sam filtr HT, albo zestaw zwykły filtr + ochronny.
Jeśli używamy zmieniacza to fajnie jakby zmieniacz miał funkcję "Dark Gel", albo żeby konsoleta sama ją realizowała.
Przy rentalu szczególnie dobrze sprawdza się to że to urządzenie jest relatywnie małe i lekkie... łatwo się nosi takie jedną ręką, a świeci siłą co najmniej 2-3 razy gabarytowo większych i cięższych urządzeń.
Cena z początku jest jaka jest, ale za tą cenę kupuje się także miniaturyzację, oraz spokój z wymianą lamp, słabnięciem lamp, rozjeżdżaniem się barw świecenia lamp, awariami mechaniki tarcz kolorów itp...
Tak sobie pomyślałem teraz, że niezależnie od użycia i nieużycia kolorów, to filtr podczerwieni powinien być. Jeśli urządzenie nie filtruje konstrukcyjnie, to trzeba dodać taką folię ochronną z dobrym wentylowaniem.
Chodzi o oddziaływanie podczerwieni na siatkówkę, szczególnie gdy chodzi o intensywne i skupione strumienie jakie potrafią wytwarzać oprawy sceniczne. Może wystąpić zjawisko podobne do udaru słonecznego, które niewątpliwie męczy. Nie będę teraz szczegółowo o nim rozprawiał. Dość na tym że może w bardziej ekstremalnych przypadkach doprowadzić do odklejenia siatkówki (to już przestroga bardziej dla serwisantów).
Przez MIDI można, między innymi, "wciskać" dowolne klawisze jakie konsoleta ma na wierzchu, zarówno części edytora oraz części playback. W instrukcji jest spis komend midi i odpowiadających klawiszy. Trzeba włączyć też opcję "MIDI Keys" w ustawieniach systemowych konsolety pod "MIDI/SMPTE"
Sterowanie pozycją suwaków playbacków jest możliwe wejściem DMX.
Dodatkowy filtr termiczny oczywiście trzeba wstawić między źródłem a filtrem barwnym, ale filtr termiczny musi mieć dobrą wentylację, aby konwekcja zabierała z niego ciepło, które ten filtr wyłapuje z promieniowania. Nic w przyrodzie nie ginie
Zapotrzebowanie na filtry HT i ochronne jest dość duże... nie tylko Rosco to robi. Lee również, a na tym się to pewnie nie kończy
Raczej nie "submastera", ale playbacka. Czepiam się pozornie nieistotnej różnicy, bo jednak to nie będzie to samo. Submaster w Vector to jeszcze coś innego.
Co do poziomu zr, przed zmianą funkcji suwaka na X-Fade (in) podnieś go do góry gdy jest jeszcze jako Intensity Master. Zapomniałem wspomnieć, bo zwykle testowałem cue zanim przestawiałem suwaki na X-Fade.
Możesz sobie również zrobić playback z dwóch suwaków (do pięciu suwaków można, o ile z prawej ma dość sąsiadów).
W oknie gdzie zmienia się funkcje suwaków i przycisków możesz sobie dodać dalsze suwaki do tego playbacka wciskając odpowiedni kwadrat pod ich rysunkami.
Skoro wspomniałem o submaster...
Wybiera się urządzenia, wciska klawisz "Submaster" a potem na "Select" wybranego playbacka suwakowego.
Wybrany suwak zaczyna działać jako submaster grupy urządzeń jakie wybraliśmy.
Podejrzewam że spodziewałeś się po "All Params" zachowania, które ma "X-Fader".
Trochę mi się śpieszy, więc skrótowo:
Funkcja "Control" nie jest w liście kanałów, ale pod nią. Kliknij na prostokącie nad napisem "Control".
Tam trzeba zaznaczyć "Use Control", w "Offset" wpisać numer kanału DMX na którym są te funkcje kontrolne włączania/wyłączania lampy i inne. Do "Return Value" wpisujemy neutralną wartość DMX dla kanału sterowania (to zależy od urządzenia co konkretnie).
Z lewej strony jest lista funkcji z nazwą, wartością DMX do jej aktywacji, oraz czasem (w sekundach) przez jaki ma być dana wartość trzymana (po tym wraca do wartości "Return Value")
Zobacz jak to jest w innych gotowych urządzeniach.
Wejście DMX do Vector PC? Tak, ale potrzebny jest ePort.
Główna » Forum Oświetlenia Scenicznego - Elwolight » Posty przez KacperP
[ Wygenerowano w 0.085 sekund, wykonano 5 zapytań ]