1,126

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Generalnie nie powinno być żadnych przeszkód ze spełniającymi standardy konwerterami Art-Net<>DMX, dopóki nie chcemy używać przez Art-Net więcej jak ośmiu przestrzeni DMX, oraz że starczy nam parametrów w konsolecie.

1,127

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

No to jest konsoleta i jakie LEDy chcesz dodać, ale czy jest coś jeszcze?
Na pewno starczy parametrów na wszystko razem?

1,128

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Podłączyć się jak najbardziej da, ale opisz dokładnie co chcesz tak naprawdę uzyskać w wyniku tego.
"Rozwiązanie tematu" wymaga przede wszystkim ZDEFINIOWANIA tematu. Chęć podłączenia takiego konwertera uważam raczej za założony z góry sposób rozwiązania a nie temat sam w sobie.
"Mam zapotrzebowanie na troszkę adresów z racji LED" trochę mnie niepokoi co do przesłania jakie może się za tym kryć.

Jaka grandMA? Co do niej podłączone? Jakie dodatkowe elementy systemu grandMA? Jakie urządzenia, a właściwie ile one zajmują? Co jeszcze chcesz podłączyć?

1,129

(6 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

HANS napisał/a:

hehe Grodziacy - Kubusiem puchatkiem big_smile

Adres korespondencyjny firmy to ul. Kubusia Puchatka w Ostrołęce. Ot cała geneza.

1,130

(10 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Widziałem już u nas trochę egzemplarzy grandMA na wymianę enkoderów i/lub suwaków. Widać że były intensywnie używane (m.in wytarcia farby obudowy) oraz długo (m.in. stara wersja logo MA Lighting, przeróbki z tyłu). Taka wymiana to nic nadzwyczajnego.
Nadzwyczajne jest raczej to że serwisowanie tych konsolet polega głównie na czyszczeniu oraz wymianie wytartych suwaków i enkoderów.

1,131

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Ta cała "afera" przypomina mi wiecznie żywego Monty Pythona, skecz "Architekci"

1,132

(2 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Jest to nie do końca trafne ani precyzyjne ujęcie zagadnienia.
Należy mówić raczej o 8 lub 16 bitowym sterowaniu parametru urządzenia.
Przy sterowaniu 8-bitowym dany parametr zajmuje jeden kanał DMX i może być wysterowany wartościami od 0 do 255.
Przy sterowaniu 16-bit dany parametr zajmuje dwa kanały DMX i wartości wysterowania są w zakresie od 0 do 65535.
Najczęstszy przykład takich parametrów to pan i tilt.

Czasem się mówi jednak o "sterowaniu urządzeniami" w kontekście 8 bitów lub 16 bitów, ale to raczej nieprawidłowe nazwanie trybów pracy urządzeń a nie nadrzędnej koncepcji.

1,133

(16 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

vandj napisał/a:

Chcesz iinowacji w oświetleniu.... proszę w stand up na polsacie masz stage zoomy 1200 bez przedniej obudowy.

Widownia będzie miała opaleniznę mocniejszą od UV z lampy? tongue

1,134

(35 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Wydaje mi się że to właśnie tą wersję zgłosiłem do MA aby poprawili ją. Miała poważny błąd. Dwa dni później pokazała się nowa.
Spróbuj ostatniej wersji 6.0.16.1081.

1,135

(16 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Znaczy się jakich? Może i słyszeliśmy, ale "wirtuozeria" jest subiektywnym wrażeniem i nie od razu na myśl konkretne użycie przychodzi.

1,136

(35 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Jaki dokładnie numer wersji 3D? Podałeś same wersje streamingu.
Jaki system operacyjny? Jakieś antywirusy?

1,137

(16 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Chodzi o pomysł na koncepcję użycia czy o metodykę użycia z grandMA?
Chińszczyzna słabo oświetla, więc pewnie świecenie ozdobne kraty, albo kontra/tło ozdobnie.
Jeśli chodzi o samo sterowanie z grandMA, to oczywiście czyste RGB w miarę możliwości, każdy segment oddzielnie, a wszystkie efekty tworzyć wprost na grandMA, może nawet efekty bitmapowe.

1,138

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

MA nie robi wingów pod jedynkę, a specjalny wing do dwójki podłącza się wyłącznie do pełnej konsolety oddzielnym gniazdem nie mającym nic wspólnego z DMX.
Za winga może robić dowolna inna konsoleta, najlepiej taka co może przesłać sygnał inaczej jak fizycznym wejściem DMX, co by zaoszczędzić jedno gniazdko DMX w 2Port-Node.

U nas jest np. ELC Sidekick too, który można podłączyć do komputera przez USB. ELC napisało do niego specjalny sterownik do kontroli executorów dla onPC 1 oraz onPC 2.
http://www.elclighting.com/web/index.ph … ;Itemid=10
Jest znacznie tańszy od wcześniejszego ELC Sidekick fader10, ok. 4600 brutto.

1,139

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

W grandMA 1 i 2 można skonfigurować sterowanie suwakami i przyciskami executorów poprzez sygnał DMX. Może to być sygnał DMX wprost przez wejście DMX konsolety lub przez 2Port-Node, może to być też np. Artnet. W onPC jest tak samo - zarówno w 1 jak i 2.

1,140

(23 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

kiju napisał/a:

Co do M1 - to daj znać z czym to sie jje;-)

Bawiłem się dwa dni robocze na sucho i pół dnia ze światłami, więc relatywnie niewiele wiem, ale wiem ogólnie co i jak.

Całkiem fajna. Wydaje się że jest wyspecjalizowana pod dyskoteki, koncerty itp. a mniej pod teatry. Nie znalazłem np. funkcji ręcznego crossfadera. Szybkość i łatwość ustawiania parametrów urządzeń w moim odczuciu przewyższa grandMA 1/2 oraz Vectora.
Są pokrętła na pulpicie, ale na ekranie można mieć pasek regulacji, które działają jednocześnie jako suwaki i przyciski wyboru. Przełączanie funkcji pokręteł i pasków odbywa się podświetlanymi klawiszami LCD, na których wyświetla się nazwa banku parametrów, a kolor podświetlenia podaje informację o tym czy są tam aktywne wartości programmera.
Te ekranowe suwakoprzyciski to dobra sprawa, chętnie przemyciłbym ją do innych konsolet... podobnie jak funkcję fan, która w M1 ma spore możliwości.
Są oczywiście grupy, filtry wyboru itp.
Stół ma tracking.
Presety są podzielone na rodzaje wg. kategorii parametrów podobnie jak w grandMA i Vector. Preset można użyć tylko do urządzeń, które były użyte do jego stworzenia, co odpowiada presetom "selective" z grandMA i "Fixture specific" z Vectora. Presety mogą zawierać czasy parametrów i ich efekty.
Efekty mają pewną ilość przebiegów do wyboru, szerokość fali efektu (podaje się ilość urządzeń na szerokość fali), współczynnik powtórzenia fali, itp. Jest specjalny dodatkowy zestaw przebiegów dwuwymiarowych dla efektów p/t i dodatkowe regulacje.
Ustawianie efektów też jest szybkie. Zdecydowana większość potrzeb wobec efektów będzie zaspokojona. Generator efektów nie jest tak zaawansowany jak w grandMA, ale chyba też łatwiejszy i szybszy w użyciu. Edycja i działanie efektów w M1 wydaje mi się lepsze od efektów w Vectorze. Efekty zapisują się w cue i presetach parametrycznie, nie ma oddzielnych presetów samych efektów. Można bawić się w ten sposób że jedna cue ma zapisany efekt a w kolejnej jest sama zmiana szybkości... i mamy przenikanie w którym efekt zmienia szybkość, albo rozbijając to na dwie oddzielne cuelisty można zrobić oddzielnie cue z efektem i oddzielnie ręcznie sterowany jakiś parametr efektu. Poza tym jest globalny proporcjonalny regulator szybkości wszystkich efektów w stole. Można mieć te same efekty na szybkie i wolne kawałki - tylko zmienić mnożnik szybkości samych efektów. Jest jeszcze taki regulator na same czasy przenikania cue oraz kolejny na sam programmer.
Cechą szczególną jest zamknięta biblioteka urządzeń. Nie można samemu dodać urządzenia. Nie jest to taki problem, bo Martin akurat ma OBSZERNĄ bibliotekę urządzeń. Jak ktoś potrzebuje niecodziennego urządzenia w bibliotece, to taką potrzebę należy zgłosić do Martina w odpowiedni sposób.
Jeśli ktoś przykładowo chce zgłosić np. naświetlacz FL-672 firmy Flash-Butrym, to się spóźnił. tongue
Już jest (i to nie sam) i wydaje mi się że ze wszystkimi swoimi osobliwymi trybami z efektami i makrami.
Sama M1 obsługuje urządzenia wielosegmentowe, z numeracją części po kropce.

W bardzo skróconym skrócie M1 w całokształcie nie przewyższa merytorycznie grandMA, ale jednak trochę patentów z M1 chętnie bym w grandMA widział, a wiele próśb wobec grandMA (np. CITP) w M1 jest spełnionych.
Porównując z Vectorem wydaje mi się że M1 lepiej się sprawdza w użyciu na dyskotekach, klubach, koncertach itp. z dodatkową dynamiką i improwizacją, ale w teatrze może przeszkadzać brak funkcji ręcznego crossfadera.

Jest WIELE rzeczy których nie sprawdziłem, jak np. makra, RDM, obsługę miniaturek CITP, cuelist typu Timecode i wiele innych. To w końcu zminiaturyzowany Maxxyz.