1,066

(8 odpowiedzi, napisanych Compulite Vector)

krzyzak napisał/a:

Ale nawet jesli matrix to wygodniej zrobic urządzenie z jedym chanelem.. i potem wrzucić do matrixa

Dokładnie o tym mówiłem, choć trochę skrótowo.

1,067

(8 odpowiedzi, napisanych Compulite Vector)

krzyzak napisał/a:

po co sobie utrudniac życie.
Ja zawsze wbijam jako CHANEL

Nie chodzi o spatchowanie jako urządzenia typu "Matrix", ale zrobienie matrycy w puli "Matrix List", a "włożone" tam urządzenia mogą być dowolne.

1,068

(8 odpowiedzi, napisanych Compulite Vector)

Można zrobić sobie urządzenie 10xdimmer, ale przy używaniu Vectora ja nie widzę sensu. Mało tego, uważam że to zły pomysł.
O wiele lepiej mieć każdą "komórkę" oddzielnie i użyć macierzy do ułożenia sobie w oknie Matrix poszczególnych urządzeń w taki układ jaki masz na scenie.
Wtedy jest dobry podgląd i wybieranie.

1,069

(8 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Może zwykły a może i bitmapowy, ale do czegoś takiego wystarczy PWM z losową kolejnością urządzeń.

1,070

(123 odpowiedzi, napisanych Compulite Vector)

Joe nie ma żadnego udziału w pisaniu softu do Vectora.

1,071

(123 odpowiedzi, napisanych Compulite Vector)

Wydaje mi się że już uprzedzałem że duży "Beat" nie ma jak dotąd funkcji. tongue

1,072

(5 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Instrukcja nie pomogła? smile
Jest rozdział o efektach bitmapowych.

1,073

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Cóż... jak widownia jest dookoła to skupienie rzeczywiście trudniej zrobić, ale można było próbować.
U2 360 pokazało wręcz wzorowy przykład. Wideo skupione a światła rozproszone.
To Electrocity jest fajne. To jest właśnie to o czym mówiłem, poza tym wykorzystanie perspektywy.
Jest jeszcze potencjał do pogłębienia efektu głębi poprzez odpowiednie manipulowanie kolorem, ale naprawdę fajnie wyszło.

1,074

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Zgadza się że na razie dotyczy to nowych urządzeń i też nie wszystkich. Nic dziwnego że dotyczy to nowych urządzeń skoro to względnie nowy standard i jeszcze się krystalizuje w szczegółach.
O RDM chyba nie ma sensu rozprawiać ekstremalnie w stylu "niepotrzebny" ani "niezbędny".
Jest przydatny i będzie się upowszechniał.

Co do zdjęć przykładowych to faktycznie ruch paneli by pomógł tej koncepcji, ale chciałbym zwrócić uwagę że sama koncepcja użycia paneli wideo z takim rozrzutem bardzo osłabia efekt.

Dla kogo na tym Mayday były te panele wideo? Chyba nie dla imprezujących. Jak mają cieszyć oczy tańczących jeśli są one generalnie poza ich polem widzenia i w takim rozproszeniu? Jak jest się na dole to tylko niewielką część tego widać a wyraźnie, centralnie jeszcze mniej paneli jest w polu wyraźnego widzenia. Na pewno lepiej z panelami jak bez, ale niewiele one mogły zrobić jak na potencjał jaki niesie w sobie wideo.

EnHouse już lepiej, jest wytyczony punkt centralny i łatwiej widzieć panele wideo tam. Ciekawe czy można było wideo bardziej skupić a światła rozproszyć bardziej dookoła.

1,075

(37 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

Z snopem typu wash w trybie 1 wiem że powinno się udać to zrobić tarczą gobo, ale nie miałem czasu sprawdzić tego dokładnie.
Co do łączenia w sesji wiem tylko tyle że wszystkie urządzenia w sieci które mają działać w jednej sesji powinny mieć pierwsze trzy liczby adresu IP jednakowe a czwarta powinna być unikalna.
Co to znaczy "łączy sesje"? Na pewno są razem w jednej sesji, czy tylko wygenerowały swoje sesje?

1,076

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

"Zwykłemu śmiertelnikowi jest to absolutnie niepotrzebne" już słyszałem wiele razy.
Podejrzewam że mówiono tak jak powstały zmieniacze kolorów, potem jak powstały ruchome głowy, potem to samo jak dip-switche do adresowania zaczęły być wypierane przez panel kontrolny w wyświetlaczem i menu...

"Jak jedno jak i drugie to wymysły lenistwa" już przerabiano przy wodociągach, pralkach, odkurzaczach, pociągach, itd...

Ten panel wideo na yoke mi się na przykład nie podoba. Taka świnka morska. Urocze, ale ani to świnka ani morska.
Niezbyt dobre jako moduły wyświetlania wideo (narzucone konstrukcją odstępy i wątpliwa przydatność takiego ruchu), ani to urządzenie oświetlające (brak kontroli nad kształtowaniem strumienia).
Wariant tego urządzenia z użyciem StageBarów 54 jest znacznie lepszy. W StageBar 54 można co nieco zmienić z ukształtowaniem światła.
Ciekawie się bawią, ale ja osobiście wolę jak jest coś maksymalnie uniwersalne i przemyślane od strony praktycznej.

Jeśli chodzi o hybrydy oświetlenia i wyświetlania wideo to nadal wolałbym Mac 101 oraz 401. Zdecydowanie lepsza uniwersalność.
http://www.youtube.com/watch?v=k-XOJ5e4l9g

1,077

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Te całe RDMX to jakaś udziwniona funkcja w urządzeniu. Dla mnie to jest ściema, która ma zachęcić do kupna dzięki podobieństwu w nazwie do RDM.

RDM to Remote Device Management i jest rozwinięciem protokołu DMX o funkcje dwustronnej komunikacji celem zdalnego zarządzania, konfiguracji i nadzoru. Możliwości dostępne przez RDM są generalnie wyznaczone przez to jak dalece producent to RDM rozwinął w urządzeniu.
Dostępne bywa nadawanie adresów, odczyty temperatury, wiatraków, stan lampy, stan liczników, podgląd kanałów sterowania, komunikaty błędów...

Używanie RDM wymaga odpowiedniego sprzętu. Niekoniecznie musi być to konsoleta, można wpiąć w linię odpowiedni interfejs i z oddzielnego komputera zająć się sprawami związanymi z RDM. Najnowsze konsolety zwykle mają sprzęt gotowy do obsługi RDM, ale różnie jest z oprogramowaniem konsolet pod tym względem. Niezależne oprogramowanie specjalnie do RDM-u przeważnie może o wiele więcej.

krzyzak napisał/a:

kiedyś to widziałem w LTT i Paweł robił zmiany z poziomu lapka ..

To właśnie było używanie RDM za pośrednictwem niezależnego oprogramowania.
Konkretnie widziałeś program CRMX SuperNova do bezprzewodowego DMX-RDM z użyciem transmiterów/odbiorników CRMX Nova w wersjach RDM.
Wygląda znajomo?
http://www.lumenradio.com/crmxnovaproducts.php

1,078

(13 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Ale formalnie będzie to nielegalne.

1,079

(67 odpowiedzi, napisanych Wynalazki, Wynalazcy)

Stanley napisał/a:

Dodam jeszcze że zwarcie w odbiorniku przewodu N i PE powoduje zadziałanie wyłącznika różnicowo-prądowego, dlatego może się zdarzyć że np. jakas lampa która zawsze pracowała w instalacji 4 przewodowej z jakiegoś powodu ma zero podłączone na obudowe, bez, różnicówki, oprawa świeci normalnie a dotknięcie obudowy jest bezpieczne, ale gdy się ją wepnie w istalacje z rcd, zaczyna bić. Wbrew pozorom nie jest to taki żadki przypadek i spotkałem się już z czymś takim.

Oczywiście że nie jest to rzadki przypadek. Obydwa prawa Kirchhoffa obowiązują.
Na przewodzie N od rozdzielni do urządzenia musi się odkładać napięcie. Jak jest zwarcie w urządzeniu linii N i PE to mamy nowy węzeł i powstaje pętla z przewodów N i PE. Musi wtedy płynąć prąd przez PE, a to z definicji zakłada że "źle się dzieje" i różnicówka POWINNA wywalić. Zresztą jak jest zwarta obudowa z linią N, to w razie wystąpienia zwarcia fazy z N, to wystąpi faza na obudowie. Nie bez powodu nie wolno sprzęgać w urządzeniu PE z N!

1,080

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

vandj napisał/a:

Kacper To jest darmowy soft ?? - rozumiem ze filtry i ramka jest do kupienia.
http://www.martin.com/marketing/files/F … alyzer.pdf

Są dwa zestawy. Jeden to "complete" z którym jest ramka, filtry i licencja na program. Cena będzie ok. 1900 zł.
Drugi zestaw to "hardware" z samą ramką i filtrami na ewentualność gdy zepsujemy/zgubimy akcesoria a nie potrzebujemy nowej licencji na soft. Ten drugi zestaw to będzie ok. 310 zł.
Niezależnie trzeba kupić do tego kamerkę Logitech Webcam Pro 9000.
Terminów dostępności na razie nie podano nam.