Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 7 z 14)
marciniasty napisał/a:praktycznie każdy świetlik to samouk a podręcznikiem w tej branży jest wyobraźnia..
A moim zdaniem jest całkiem inaczej. Nie chcemy korzystać z literatury napisanej na ten temat ponieważ często jest pisana innym językiem niż polski. Sam przeczytałem kilka pozycji w języku niemieckim oraz jedną pozycję napisaną w języku angielskim i powiem, że wyjaśniło to wiele kwestii co do których nie miałem pewności oraz wpoiłem sobie pewne zasady, które pomagają mi do teraz w pracy, a których nie poznałem w środowisku Polskich realizatorów oświetlenia. A co do wyobraźni: jest bardzo ważna, ale nie tylko na niej powinno się budować swojej znajomości tematu jakim jest realizacja czy reżyseria oświetlenia!
Pozdr
to było chyba na Heineken Open'er... a tam światło robił Transcolor
Spot napisał/a:Każdy ma swoją wizje ważne tylko by wypełnić ciekawie przestrzeń i nie zostawiać "szpar" pomiędzy wiązkami
W zależności od sytuacji można pozostawić "szpary" pomiędzy wiązkami światła. Miałem kiedyś takiego joba, gdzie wymaganiem było świecenie tylko światłem żarowym. Najładniej wyszedł plan gdzie świeciły tylko ACL-e i profile z frontu... Gra ciemności i światła... W oświetleniu praktycznie reguły wyznaczają warunki zastane na miejscu i ekipy współpracujące ( TV, multimedia itd.) oraz prezentowana muzyka... Ma być klimat odpowiedni do muzyki i tyle ;p
Wzory gobo ( 944 pliki graficzne). Rozmiar pliku: 27 MB
Plik w formacie ZIP, a nie RAR jak wcześniej podałem.
POBIERZ
Pozdr
wybierasz dowolny wzór np. ze strony producenta ( Martin, Clay Paky itd.) i wysyłasz gifa, jpeg lub w innym formacie plik graficzny np. do Elwo lub ShowDesign, gdzie znajdziesz na pewno również wiele ciekawych wzorków.
Wieczorem postaram się "wstawić" na forum kilka setek popularnych wzorów gobo spakowanych w RAR.
Pozdr
KacperP napisał/a:artmajster napisał/a:w prosklepie są ale nie mój rozmiar
cytat instrukcji - "(outer diameter is 37mm and the inner diameter is 29mm)."
To oznacza że gobo ma 37 mm całkowitej średnicy i 29 mm średnicy pola, na którym może być wyświetlany wzór.
Bardzo mi nie przykro , ale to jest bardzo popularny rozmiar E, stosowany między innymi w Mac 2000 Profile/Performance, Mac III Profile, VL 3000/3500...
Jeszcze w ramach uzupełnienia informacji o rozmiarach gobo:
to ma ok. 430 MB więc raczej pocztą będzie kiepsko to przesyłać hehe
wymiana gobosa to ok 3-5 min pracy ( w zależności od urządzenia)...
Tak się to robi w Clay Paky Stage Zoom 1200 ( stąd obrazek) i w większości ruchomych głowic:
Wejdź do "TRYB" i ciągle wciskając przycisk "TRZYMANIE" naciśnij przycisk "LOBW" czyli jest to przycisk F2. Naciśnij "WYJ" i gotowe Liczba wyświetlana pod "LOBW" powinna się zmienić z 24 lub 48 na 255.
Pozdr
Różnie bywa. Często wykorzystywane złącza to: harting, socapex. Niektóre ekipy ustawiają dimmery na kracie i doprowadzają tylko pion i dmx.
PRZEWODY WIELOPAROWE
SOCAPEX
Pozdr
artmajster napisał/a:a tak z innej beczki, to są jakieś inne/lepsze/darmowe? programy do wizualizacji umożliwiające podłączenie stołu?
Darmowe???? Nie bardzo.... Chyba, że GrandMA 3D (freeware). Moim zdaniem w tej chwili WYSIWYG jest najlepszy. Pod uwagę można brać jeszcze ESP Vision. "Najlepsza" też jest cena WYSIWYGa - ok. 15 tys. zł.
artmajster napisał/a:przeca dajemy na wejście sygnał DMX taki jak na urządzenia więc nie ma zanaczenia jaki to stół
I ta masz rację, ale... W przypadku kiedy zadeklarowałem w WYSIWYGu konsoletę Avolites Pearl 2000 zadeklarowałem również, że będę używał maksymalnie 4 linii DMX ( bo tyle posiada Pearl 2000). Owszem, mógł bym podać, że podłączyłem np.: GrandMA Full Size, ale wtedy miał bym do dyspozycji 16 linii DMX, a wtedy można się pomylić przy pathu.
Pozdr
Znalezione posty [ 91 do 105 z 201 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
[ Wygenerowano w 0.043 sekund, wykonano 5 zapytań ]