946

(8 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Ja rozumiem to tak, że wpisuje się katalog do jakiego chcemy zapisywać. Punktem odniesienia jest pewnie ścieżka udostępnionego udziału.
Jeśli udostępniamy na FTP folder D:/show/ a chcemy zapisywać do D:/show/ma/ to pewnie trzeba jako katalog w konsolecie wpisać ma.

947

(8 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Z tym adresem mogą być poważniejsze sprawy.
Nie jestem pewny, ale podejrzewam że komputer z serwerem FTP powinien przede wszystkim mieć adres pasujący do adresu konsolety tak jak to się robi przy MA-Net, czyli różnić się tylko ostatnim numerem adresu IP.

W samym programie serwera FTP pewnie trzeba by zdefiniować to co trzeba, czyli login, hasło, pewnie też dodatkowy folder wewnątrz udziału udostępnianego przez FTP, i wpisać do konsolety.

Nie bawiłem się w FTP z grandMA, więc raczej teoretyzuję. wink

948

(12 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Jeśli wierzyć cenom w funtach i zrobić przelicznik na sztuki, to za jeden taki naświetlacz mający ok 100W mamy z niezłym przybliżeniem:
- jeden Pulsar ChromaFlood 200 o mocy ok. 189W w LEDach (200W całkowita) z szczelnością IP66, albo
- dwie sztuki Mac 101, każda ok. 100W w LEDach (123W całkowita)

949

(12 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Mikey napisał/a:

Czy waszym zdaniem będzie szansa by ten produkt zagościł na Polskich scenach?

Cecha wyróżniająca to możliwość poruszania LEDami wewnątrz naświetlacza. Konstrukcyjnie zakosztowało to praktycznie dwukrotnie większą masą i przekrojem poprzecznym w porównaniu z konstrukcjami które tego nie mają. Chyba wszystko rozbija się o to, czy taka możliwość poruszania się przyjmie i ile to kosztuje w porównaniu z innymi.
Nie jest też jasne jak wygląda sprawa ze złączami w wersji IP65 dla tego naświetlacza.

950

(3 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Są sytuacje i zastosowania gdzie jest potrzebna dobra projekcja gobo, ale CMY, tarcza animacji i kilka innych efektów po prostu byłoby nie używanych w ogóle. Do tych celów powstał 575 Krypton i stosownie kosztuje do zmniejszonej ilości funkcji.
Między Mac 575 Krypton a Mac 700 Profile jest niemal dwukrotna różnica w cenie, to nie jest "trochę dołożyć". wink

KrzysztofKlak napisał/a:

VLX3 wchodzi na zajęty teren? Tzn? Która lampa z obecnych na rynku ma system led taki jak VLX?

Jest już wiele głów o podobnej mocy świecenia. Mieszanie barw przed opuszczeniem soczewek też nie jest rzadkością. Washe LED innych firm często mają też efekty dodatkowe.
VLX3 ma przewagę jeśli komuś chodzi o bardziej konserwatywny wygląd, ale GLP swoim Impression Meisterstuck zaraz podbije stawkę w tej kategorii. Vari-Lite akurat nie przespał tej gałęzi postępu technicznego, ale nie będzie miał zbyt łatwo w washach ledowych, bo trochę podążył za trendem a nie wyznaczył go.

VL440 nie będzie miał za bardzo konkurencji w swojej klasie, ale GLP może wkrótce wypuścić swoje Spot One który ją przekreśli.

952

(8 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Aaaaa, używamy krakersa starego? tongue
Wydaje mi się że okno typu Playback też powinno być w tamtej serii oprogramowania, ale nie pamiętam już, nie jestem pewien.

953

(8 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Ten szczególny przypadek to jeden z ekranów zewnętrznych gdzie okno "Playback" ma wyprowadzone więcej suwaków.
1. Prawy klawisz na dużej kulce w górnym lewym rogu okna onPC (nie okna na ekranie wewnątrz onPC), wybrać Extern Display 1 lub 2.
2. Skasować okno jakie tam może być.
3. W górnym lewym rogu pustego pola kliknąć lewym klawiszem.
4. Wybrać "Other/Playback".

Skoro już taki off-topic się zrobił...
Te nowe głowy VL440 i VLX3 zapewnie będą dobre, ale będą trochę za późno.
VLX3 wchodzi w zajęty teren, a VL440 w klasę która może być wkrótce przekreślona.

955

(5 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

Może i faktycznie będzie to prostsze niż z początku brzmi. Każdy przypadek jest indywidualny. Trzeba to przedyskutować z właściwymi osobami. Wysłałem kontakt do osoby która potrafi dużo doradzić smile

956

(5 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

To gruby temat i wiele rzeczy do zgrania między branżami.
Właśnie o takich tematach organizowaliśmy seminarium technologii teatralnych.
http://www.ltt.com.pl/wiadomosci/semina … eatralnych

Skoro to miałaby być modernizacja i rozbudowa mechanizacji górnej to sama "wizja lokalna" zmieniłaby się w inwentaryzację architektoniczną. Mechanizacja ma unieść odpowiednio dużo, sama też odpowiednio może ważyć, a jeszcze budynek musi to utrzymać.
Poza tym to nie byłby "projekt", ale projekty. Do tego muszą być skoordynowane, aby nie było konfliktów instalacji.
Nawet ja między wierszami widzę że będą potrzebne projekty mechanizacji, zasilania oraz sterowania mechanizacją górną, instalacji elektrycznej i prowadzenia zasilania oświetlenia scenicznego oraz prowadzenia obwodów regulowanych.

957

(5 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

"Wykonawców"? A jest już gotowy projekt modernizacji?

958

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Takie jest i moje zdanie. Łatwość naprawienia, modyfikacji itp... Bardziej optymalne wydaje mi się właśnie mieć mocnego kompa 19" na imprezy i lżejszego laptopa bardziej ogólnego zastosowania. wink

W temacie laptopów to ja na przykład mam alergię na używanie biurowych laptopów jako media serwery. Jak takie rzeczy widzę to....

959

(16 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Podejrzewam że będzie to onPC + 3D, więc dobrze by było jakby każde miało jeden rdzeń "na własność", a dla systemu też coś powinno zostać. Myślę że dobry czterordzeniowy procesor to nie przesada. 3D używa procesora do liczenia parametrów show, a efekt wizualizacji jest liczony kartą graficzną. To nie jest tak że tylko rysowany, ale i liczony. Cienie, strumienie, poświaty to wszystko jest liczone i rysowane przez kartę graficzną. Generalnie potrzeba solidnego komputera do gier.

W sprawie nie pokazywania się gobo może być dużo potencjalnych przyczyn.
Jeśli to coś ze strony samego show lub onPC albo 3D to znalazłbym to relatywnie szybko jakbym dostał show mailem.

960

(4 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Mamy tu chyba do czynienia z pomieszaniem dwóch różnych zagadnień.
Z treści wynika potrzeba nauczenia się podstawowego używania LJ wraz z wbudowaną w tego LJ wersją MSD, czyli między innymi wstawianie urządzeń, adresowanie, sterowanie itp.

Jednocześnie jest wspomniane oprogramowanie CAD które nie ma z tym wiele wspólnego, a pdf o którym pisałem dotyczył samodzielnego pisania własnych plików definiujących wizualizację urządzeń pod MSD 4.x. Nie wiem czy ma to nawet jakieś przełożenie na MSD wbudowane do LJ.