61

(13 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

Domyślam się, że chcesz połączyć Congo i Laptopa jako klient-serwer. Niestety z tego co piszą na ETC takie połączenie jest możliwe tylko z jeżeli posiadasz dongla do klienta. Wtedy najprawdopodobniej oba urządzenia same się ustawią w tym trybie. Bez dongla pewno będą działać tylko jako dwa serwery lub laptop jako backup.

62

(13 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

Tylko, że Congo ma opcję darmową, która pozwala sterować z laptopa bezpośrednio DMX. Interfejst USB->DMX polskiej produkcji kosztuje coś koło 100 zł, zachodniej coś koło 300 zł. Więc nie wiem czy jest sens spinać laptopa z Congo. Chyba, że to ma być opcja backupu w razie jakby się główny stół zawiesił.

63

(8 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Sposób na zsynchronizowanie odtwarzania w Sound Forge 9 polega na tym, że ustawiasz trigerowanie w opcji midi sync a następnie ustawiasz regiony i w playlist dodajesz komunikaty midi które mają synchronizować odtwarzanie muzyki. W ten sposób można włączyć muzykę i poprzez MTC odpalać sceny w synchronizacji z muzyką w czasie.  Aby zsynchronizować wave z filmem wystarczy chyba zrobić tak samo jak dla MTC tylko trzeba ustawiać odpowiednie offsety SMPTE dla każdego z regionów. Tej ostatniej opcji nie sprawdzałem.  W Cubase zasada jest podobna ale z tego co mi wiadomo to można sobie nagrać komunikaty LTC na osobnej ścieżce lub postępować podobnie jak z MTC w SF. Z tym ostatnim będę się bawił jak znajdę trochu czasu.  Chcę zsynchronizować Cubase i Abletona z Congo bo pojawił się pomysł na duży projekt i wymaga on takiego podejścia.  Jak mi się uda to mogę opisać co i jak.

Tak jeszcze w temacie na EIS swego czasu pojawił się ciekawy temat:

http://www.eis.com.pl/virtual/modules.p … mp;start=0

Jeśli komuś umknęło.

64

(7 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Też się dołączam.

Prawdopodobnie nie jest to wina kabli, chyba, że mikrofonówki to naprawdę jakieś paści. Ostatnio miałem wpięte 6 szt. głów Robe, 10 Par LED, 3 Delty, Dimmer i 4 szt. Washy Martina metodą kawałek 120 om, kawałek mikrofonowy i tak na przemian. Nie było czasu sprawdzać jaki jest jaki a została kaszana po wcześniejszej imprezie. Wszystko działało bezproblemowo na SGM Studio Scan. Podejrzewam raczej problem po stronie stołu (patchowanie) albo po stronie parów. Pytanie czy LEDy działają bez dmx.

Dokładnie któryś z tych smile. O Lee filters zapomniałem a w katalogu Elwo nie zauważyłem.  Michał mała literówka "konturujący" miało być bo jak wspomniałem miał im służyć do wyostrzania rysów twarzy. Ale z TV jak to z TV trudno pogadać o czymkolwiek poza tym nie wiem z czego robili taką tajemnicę jak wystarczyło rzucić posta na forum smile. Dzięki.

Był przeźroczysty z lekkim niebieskim odcieniem. Wyglądał trochę jak filtr  blue blocker.  Przeglądałem oferty filtrów i nigdzie czegoś takiego nie znalazłem.  Podejrzewam kilka możliwości między innymi filtr UV albo taki który zmienia temperaturę na 5000 albo 5500 K. Bo w wyniku różnych kombinacji wyszło mi, że cyfrówki najlepiej ostrzą gdy oświetlam postać zwykłym spotem, doświetlam światłem właśnie o wspomnianej temp. i daję błękitną kontrę z tyłu.  Jak przeglądałem różne fotki to najładniejsze zdjęcia wychodziły właśnie przy takim sposobie oświetlania.

A propos oświetlania prezentera. Intryguje mnie pewna rzecz. Mianowicie jakiś czas temu jedna z ogólnopolskich TV realizowała u nas swój program. Świetliki pozakładali na pary filtry (nazywali to "filtrem kontrującym") według nich filtr ten ma za zadanie wyostrzać kontury twarzy aby lepiej wyglądała w kamerze. Oczywiście na pytanie jaki to typ filtru nie raczyli udzielić odpowiedzi. Czy macie orientację w temacie co to mogło być, czy też to kolejna "urban legends" a raczej "light legends".

69

(22 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Tia po wymianie pompki Antarii też chodzi bezawaryjnie prawie 2 lata, a czasem to dostaje tyłek. Jeżeli ktoś jest majsterkowiczem albo ma takiego znajomego to no problem. Ale zawsze to niepewność co do zachowania się sprzętu na imprezce.
Natomiast mam pytanko co do dymu, który polecilibyście do dymienia w średniej sali gdzie są dość delikatne kotary. Ogólnie nasączone są jakimś środkiem ogniotrwałym i dosłownie rozsypują się w rękach. Wiem, że niektóre dymy mają dość szkodliwy wpływ na taką materię.

W budynku macie system zerowania a nie uziemienia i to najprawdopodobniej starego typu. O ile z przodami nie będzie problemu to monitory zawsze będą "szyć". W takich przypadkach stosujemy Behringera DI20 na zasilaniu bateryjnym smile. Można ten system poprawić ale to wymaga czasu. Acha i lubi czasem palić dimmery gdy się coś obsunie.

71

(4 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

Chodziło mi o Chase ale dałem sobie z tym rady. Za  to mam inny problem, mianowicie inaczej odtwarza się preset w sekwencji niż został zaprogramowany.  Jeżeli wrzucę go na suwaczki to odtwarza normalnie natomiast w sekwencji zmienia atrybuty.

Michał kiedyś tłumaczyłeś nam co zrobić aby głowy najpierw zmieniały atrybuty a poźniej intensywność. Mogłbyś powtórzyć. smile

72

(4 odpowiedzi, napisanych ETC Congo / ETC Cobalt)

Męcze Congo od paru tygodni i mam takie pytanie, czy ktoś wie jak zaprogramować pętle efektów pod suwaki? Tzn. chciałbym uruchomić suwakiem kilka efektów po sobie a nie przypisywać pojedyncze efekty. Wiem, że prostackie pytanie ale instrukcja objaśnia tylko poszczególne funkcje  a jakiegoś fajnego tutoriala nie ma. Nawet na forum etc.

73

(22 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Natomiast ja odradzam Antaresa, po krótkim użytkowaniu padają pompki. Ten problem mają wszyscy znajomi, którzy używają Antaresów. Ostatnio mamy Zr33 i spisuje się nadzwyczaj dobrze.