Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 43 z 108)
Bartek_16 napisał/a:lenovo G560
Karta graficzna nVidia GeForce 310 m.
I tu może być pies Pawłowa pogrzebany... razem z dzwonkiem.
G560 tak naprawdę ma dwie karty graficzne. Poza GF 310M jest też druga Intel HD.
Możliwe jest że zrobiła się jakaś zmiana w systemie (aktualizacja sterownika grafiki przykładowo) i grandMA 3D jest uruchamiana na tej "biurowej" grafice Intela.
Jak to skonfigurować nie wiem, nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi laptopami.
Czy między dniem kiedy gobo działały a dniem kiedy przestały działać nie była przypadkiem robiona zmiana np. profilu zarządzania energią?
Bartek_16 napisał/a:Mam laptopa lenovo
Intel? Core i5 (2,40 GHz 1333 MHz 3 MB)
i Win 7 też 64-bit.
Działanie 3D jest najbardziej wrażliwy na grafikę, bo obecne procesory i wersje windows prawie zawsze są wystarczające i bezproblemowe.
Dlatego zapytam jeszcze raz o to jak jest z układem graficznym w tym laptopie. A może dokładne numery modelu laptopa? Wtedy google podpowie co tam jest.
Jakim innym komputerze? Jaką miał grafikę (grafiki)?
U siebie sprawdzałem na Windows 7 Pro 64-bit. Komputer stacjonarny z dość starą, ale konkretną grafiką.
U mnie gobo w tym show wyświetlają się.
Jeśli komputer jest laptopem (zgaduję po dość oszczędnych ustawieniach renderingu w show z 3D) i ma podwójną grafikę (są takie że ma zintegrowaną grafikę "biurową" i dodatkową "do grania") to aktualizacja sterownika grafiki mogła namieszać i grandMA 3D jest uruchamiana na "biurowej" grafice.
prekus napisał/a:Dodam, że u nas pracowałyby przy średnich plenerkach, oraz eventy.
Przy minimalnej dozwolonej odległości świecenia 5 metrów?
Jeśli na tym samym komputerze gobo wcześniej się pokazywały, to chyba nie obędzie się bez show, najlepiej zapisany spod grandMA 3D zamiast onPC. KacperP ltt com pl
Jakich właściwie urządzeń to dotyczy? Przed chwilą sprawdziłem u siebie na MAC 700 Profile i gobo się wyświetlają.
A czy gobo wyświetlają się w oknie Smart?
Jeśli nie, to gdzieś "uciekły" pliki obrazków gobo. Jeśli tak, to 3D nie ma dostępu do tych samych obrazków lub jednak ustawienia renderingu (głównie "Spot type") zostały zmniejszone.
Aby w gMA 3D wyświetlało się gobo potrzebne są:
- poprawnie napisany plik urządzenia w show konsolety
- pliki graficzne użyte jako gobo muszą być dostępne w konsolecie i komputerze do 3D
mlody napisał/a:Jeszcze takie pytanie apropo nowego 3D. Co trzeba włączyć aby było widać całą wiązkę, a nie tylko same żarówki?
Plik urządzenia w konsolecie musi być prawidłowo napisany, musi mieć odpowiednią klasę urządzenia.
Aby było prawidłowe zachowanie w 3D nie wystarczy napisać co gdzie jest na danym kanale, ale i zaprogramować jak to się w rzeczywistości zachowuje. Trochę trzeba nad tym posiedzieć.
A jak właściwie ma świecić? Przed chwilą sprawdziłem na standardowej bibliotece LED RGB i chodzi u mnie zgodnie z przewidywaniami w Stage i 3D.
Darknoise napisał/a:Mam pobudowane różne efekty i presety więc jak dla mnie mój układ jest oki. Ale są czasami takie sytuacje, że ciężko jest jest nagle zatrzymać kilka wyzwolonych efektów i dajmy na to po sekundzie wrócić do całego układu, bo tego akurat wymaga dany utwór.
To co właściwie znaczy ten "układ"? Program spektaklu? Zestaw presetów? Aktualny stan executorów? Aktualny wynikowy stan świateł?
Czym miałoby być "zatrzymanie" efektu? Wyłączenie efektu czy zmiana prędkości do zera bez zmniejszenia wielkości efektu? A zresztą... są do dyspozycji speed i rate mastery, można też wprost w cue zaprogramować co trzeba. Można kombinować do woli.
Jakikolwiek by to nie był zamysł na te chwilowe zatrzymanie efektów, to można to zrobić jedną cue którą wystarczy potem wciskać jako flash.
Funkcja Freeze służy do utrzymania programera na wierzchu.
Jeśli Freeze nie jest włączone, to włączone odtwarzanie z executora może zastąpić wartości ustawione w programerze. Taka sytuacja jest zwykle pożądana w improwizowanym świeceniu przez wrzucanie wartości z presetów.
Przy włączonym Freeze dane w programerze pozostają odporne na manipulowanie executorami.
Darknoise napisał/a:To moje pytanie wynika z tego, że lubię ułatwiać sobie życie, mam sporo czasu więc się bawię i próbuję.
Gorąco polecam przerobienie tutoriali od początku, bo pytanie jest tak naprawdę z podstaw programowania cue i efektów.
http://help.malighting.com/view/concept
rials.html
1. W bibliotece są gotowce dla tak prostych urządzeń.
2. Urządzenia grandMA1 zdefiniowane jako klasa LED mogą tylko wyświetlać kolor, ale nie rzucają wiązki światła w Stage/3D.
3. grandMA1 automatycznie wymusza klasę LED jeśli użyje się parametrów RGB.
4. Jeśli chcemy coś a'la PAR LED który oświetla w 3D, to trzeba użyć urządzenia z odwróconymi CMY klasy Extended Conventional.
Darknoise napisał/a:Zastopowanie wszystkich aktywnych efektów i włączenie wybranej sekwencji z zadanym czasem, a następnie po drugim aktywowaniu tego samego makra lub drugiego powrócić do wcześniejszego układu???
A nie może być po prostu sekwencja w której na warstwie efektów zapisane jest zatrzymanie efektów we wszystkich atrybutach wszystkich urządzeń (lub tymczasowe "płaskiego" kształtu efektu)? Programer w warstwach efektów ma też warstwy czasów dla efektów, więc tym bardziej nie widzę problemów.
A może jeszcze suwak ma sam się z makra podnieść z określoną szybkością?
Nie ma sprawy: Fader # At # Time #
Mac 401 jest w Wysiwyg już chyba od dwóch lat....
...ale wysiwyg R21 od przeszło czterech lat
Demo R28 nie działa?
Znalezione posty [ 631 do 645 z 1,611 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
[ Wygenerowano w 0.146 sekund, wykonano 5 zapytań ]