586

(10 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Axwell napisał/a:

no dobra mam dodanie urządzenie, ale co muszę zrobić żeby było one widziane w  3d ?

Trzeba dokładnie napisać plik urządzenia w stole. W grandMA1 i 2 plik urządzenia to nie tylko tabela parametr-wartość DMX, ale również opis fizyczny aby wszystkie okna, widoki Stage i 3D wiedziały jak wizualizować.

587

(31 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

kajmar888 napisał/a:

Mam problem z tą aplikacją remote. Aplikacja w Ipodzie nie widzi konsolety w sesji. Żeby było ciekawiej gdy na tej samej konsolecie odpalę soft 1 jestem w stanie się połączyć, po przełączeniu na 2 ni uja.

I teraz zagadka: Którą aplikacją remote?
"grandMA remote" zadziała z 1 ale na pewno nie z 2 (tak jak w objawach), a aktualny program to "MA Remote":
http://itunes.apple.com/en/app/ma-remote/id403226319
Trzeba też stworzyć użytkownika (np. "Remote"), bo nie można się zalogować jako administrator.

588

(7 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Opinie są dobre, dlatego wzięliśmy ich dystrybucję.  big_smile
Jednak nie da razy aby np. hazer olejowy z napędem CO2 miał mieć cenę zbliżoną do hazerów Jem.

589

(25 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Prawy dolny róg ekranu 2. Suwaki te można również wyprowadzić na executory.

590

(5 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Nie. Node onPC nie obliczają parametrów - tylko dają licencje samodzielnemu grandMA2 onPC.
NSP działa z grandMA2 onPC podobnie jak 4Port Node onPC będzie (licencja 2048 parametrów), tylko że nie obsługuje sieci 1Gbit.
Sprzętowe rozszerzenie obliczania parametrów w systemie grandMA2 to tylko MA NPU.
Dodawanie samych gniazdek do sieci grandMA2 z konsoletami to 4Port Node i 8Port Node (nieważne czy onPC czy nie - wtedy to bez znaczenia).
Jak dotąd nie ma słowa o tym aby 8Port Node i 4Port Node miały chodzić z grandMA1.

591

(5 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

8Port node onPC (będzie też wersja 8Port Node bez onPC w nazwie). wink
To "oczywista oczywistość" że MA Lighting chce zarobić na swojej pracy nad oprogramowaniem systemu, ale licencja na 2048 parametrów, to również dużo. Nowy górny limit dla samodzielnego grandMA2 onPC to 4096 parametrów.
Przyjęto założenie że nowe produkty onPC będą miały po 2048 parametrów i kombinacja dowolnych dwóch z nich zapełnia tą granicę 4096.
Przy użyciu samego 4Port Node onPC jego 4 wyjścia DMX zwykle nie wystarczą na pełne wykorzystanie 2048 parametrów, i do takich sytuacji jest 8Port node onPC.

Przykładowo MAC III Profile w rozszerzonym trybie zajmuje 30 kanałów DMX, ale jest to też 23 parametry (bo 7 z nich jest 16-bitowe; zajmują po dwa kanały DMX, ale liczą się jako jeden).
Zapełnienie nimi czterech linii DMX to 68 urządzeń, które zajęły 1564 parametry.
Wykorzystanie nimi do granic możliwości 2048 parametrów to 89 sztuk, zajęte 2047 parametrów, zapchane 5 linii DMX i zaczęta szósta.
I jest to sytuacja upychania, co jest rzadką praktyką w używaniu systemów grandMA, właśnie z powodu liczenia wg. parametrów a nie linii DMX.
Równoznaczność parametrów z kanałami DMX jest wyłącznie wtedy, gdy urządzenia mają wyłącznie 8 bitowe parametry sterujące.

592

(1,108 odpowiedzi, napisanych Pogaduszki o wszystkim)

Bezprzewodowy prysznic... to dopiero coś wink

vandj napisał/a:

Spisek żarówkowy nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Sporo było gromów na Epson właśnie, z powodu liczników zintegrowanych nawet w kasetach z tuszem. Często było tak że tuszu jeszcze połowa została, a drukarka upiera się że "puste".

Ze spiskiem żarówkowym jest pewien dodatkowy problem, mianowicie taki że ten film więcej o nich ukrywa jak pokazuje.
Prawo Plancka jest tą 'magiczną' zależnością przemilczaną przy żarówce.
Żarówki mają tak, że ich trwałość zależy od temperatury pracy. Zależność trwałości od napięcia pracy jest mniej więcej wykresem potęgowym stopnia coś ok. 24-ego. Sprawdzano takie zależności. Jak ktoś chce dawną "dobrą" żarówkę, to niech podłączy współczesną do niższego napięcia i rezultat będzie nie gorszy od tego co było kiedyś. W niższej temperaturze żarnika trwałość pójdzie w górę, ale sprawność świetlna pójdzie w dół jeszcze szybciej (prawo Plancka). tongue
Szacuje się że taka zwykła żarówka na 1000 godzin zasilana połową napięcia zasilania może wytrzymać ok. 1000 lat ciągłej pracy, ale ilość światła vs pobór energii jest fatalna.

593

(304 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

mlody napisał/a:

Przykładowo mamy 4 kreski, na każdej po 8 głów.
Teraz jak tworzymy efekt (np. Bally Hoo) mamy parę linijek parametrów.
Jak zrobić aby 4 kreski latały odzielnie po 8 głów a nie wszystkie 32 razem nie kopiując wszystkich linijek dla kazdej kreski?

Zakładam że urządzenia są wybrane po kolei wg. kreski a potem dalej następne kreski. Teraz jeśli zrobić w efekcie wartość "Groups" na 8? Może o to chodzi?

594

(31 odpowiedzi, napisanych Compulite Spark)

Antczakus napisał/a:

Do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak sad

Ale będzie smile

595

(31 odpowiedzi, napisanych Compulite Spark)

http://www.ltt.com.pl/szkolenia

Przyszło mi na myśl, że jeśli mail był napisany ltt pl zamiast ltt com pl, to taki mail trafił "w próżnię", bo poszedł na serwer zupełnie innej firmy.

596

(31 odpowiedzi, napisanych Compulite Spark)

Jaką drogą było wysłane zapytanie do LTT o szkolenie? kiedy? jaki adres?

597

(25 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Domyślnie executory mają opcję "Off on overwritten" włączoną. Jeśli to nie było zmieniane nigdzie, to wystarczy że dana cue będzie nadawać wszystkim urządzeniom parametry na wszystkie używane atrybuty. Wtedy odtwarzanie z innych executorów zostanie "przykryte" i same się wyłączą.

avekamil napisał/a:

Widzę, że błyszczysz w regułkach smile

Skoro tak chcecie to nazywać wink

avekamil napisał/a:

Natężenie oświetlenia zwykle podawane jest w luxach i sobie porównam na jakiej odległości jest większa wartość.. ot tak sobie smile ...

Największe natężenie będzie przy jak najmniejszej odległości. Przy trochę większych odległościach będzie ona spadać proporcjonalnie do kwadratu odległości.

artmajster napisał/a:
KacperP napisał/a:

Wiem o tym pokazie "porównawczym", w którym demonstrowano pożyczoną Aurę włączając tylko soczewkę.

nie wiem o czym piszesz
ja miałem okazję "pobawić się" jedną sztuką przez dłuższą chwilę

Oj, a myślałem że już wszyscy słyszeli o tym pokazie jak "Aura nie świeci".

artmajster napisał/a:

poza tym mocy światła ma niewiele a kolorowe tło szału nie robi

Nigdy nie było mowy o tym że to sama z siebie bardzo silna głowa. Aura jest silna jak na swoją wagę, wymiary i pobór mocy przy jednoczesnym dysponowaniu dobrym zoom.

artmajster napisał/a:

takie jest moje SUBIEKTYWNE zdanie
nikt nie musi się z nim zgadzać smile
jednak ja tego urządzenia nie chcę big_smile

Ależ nie ma przymusu big_smile Tylko należy uważać bo sporo firm próbuje upodobnić swoje rzeczy do Aury wink

makon napisał/a:

Mam tu na myśli sytuację gdy gobo jest tylko ostre na ścianie a patrząc w kierunku soczewki jest "mydło" i odwrotnie. Taka sytuacja była we Frankfurcie i mina Panów z Martina była nietęga. Skoro są tam szklane goba to nie wiem skąd taki problem powstał.

A mnie jakoś nic mi nie wiadomo o takim problemie.
Mamy tu Vipera (sądząc po numerze seryjnym egzemplarz nr 13  lol ), bawiliśmy się nim. Mam swoje zastrzeżenia do niego, ale nie jest nim jakość projekcji z tarczy "aerial gobo". Zawsze i we wszystkim można znaleźć punkt "zaczepienia", ale poproszę o wskazanie głowy tego typu która robi lepszą projekcję w przestrzeni.

makon napisał/a:

Co do AURY to, kiedyś oglądałem program "Bitwa na głosy" w TV i jak się nie mylę to były tam używane AURY, czego się dowiedziałem dużo później. Oglądając ten program zwróciłem uwagę na lampę, która wyglądała jak przypadkowa, rozmazana plama w obrazku. Najkrócej pisząc - dramatycznie.

W bitwie na głosy na próby były brane różne urządzenia i generalnie każdego dnia inne. Miałem z "Bitwą na Głosy" do czynienia osobiście, miałem okazje do testów i porównań. Co do pokazania się Aury- może to był ten odcinek, może nie. W Aurze chodzi o to aby nie wyglądała w kontrze jak szereg małych źródeł - i to się udało.
"Dramatycznie"? Co kto lubi smile My dysponujemy wieloma pochlebnymi opiniami.

makon napisał/a:

AURA jest zwykłym washem full RGBW, a soczewka w Aurze nie jest nic bardziej innowacyjna jak ringi w Robe itp.. Stąd pewnie zdziwienia innych osób skąd te nagrody dla Martina.

Szczerze mówiąc, to ja naprawdę nie jestem i nigdy nie byłem w jury targów Plasa. Ani ja, ani LTT nie mamy wpływu na takie rzeczy.

makon napisał/a:

A zupełnie inna sprawa, że wszyscy producenci wciskają bardzo mocne lampy, w małe urządzenia co powoduje szereg problemów z temperaturą wewnątrz, zużyciem części, wydajność żarówki spada poniżej połowy dużo szybciej niż w starszych konstrukcjach itp..

U jednych powoduje, u innych nie powoduje. Wielkość urządzenia ma swoje znaczenie, ale raczej drugorzędne. Sposób odprowadzania ciepła się liczy.
Martin akurat nie ma problemów z chłodzeniem. To naprawdę nie taki przypadek  big_smile Chłodzenie które opracowano jeszcze dla TW1 sprawdziło się znakomicie. Szklane zwierciadło dichroiczne i duży radiator (przypominający zestaw talerzy) robią swoje. Warianty tego chłodzenia użyte w MAC III i Viper też sprawują się bardzo dobrze. Dzięki temu również ilość ciepła w świetle jest minimalna.

avekamil napisał/a:

@Kacper masz gdzieś fotometrię tego vipera ? Nie mogę nigdzie znaleźć tej specyfikacji. Porównał bym sobie jasność urządzenia jaką podaje producent.

Szczegółowych plików ies/ldt jeszcze nie dali. Jaką wielkość nazywasz "jasność"? Jak będziesz to mierzył?

vandj napisał/a:

PRG zrobiło porównanie swoich konstrukcji  Best Boy, Bad Boy jak i Martina, CP oraz VL ... nie pamietam dokładnie ale sporo funkcji Martina oraz VL nie nadążało za konkurencja

PRG Bad Boy... dużo ma w sobie, na wyjściu 48000 lumenów mając lampę 1200W to fajny wynik, ale okupiony masą 75,8 kg. Cuda się nie zdarzają wink PRG nie podało też KIEDY jest te 48000 lumenów. Zgaduję że przy najszerszym świeceniu, ale z takim zakresem zoom obawiam się że sporo z tego strumienia zostanie zjedzone.

Dzięki za przypomnienie o PRG, bo dzięki temu znalazłem filmik reklamujący rzetelność ich pomiarów:
http://www.prg.com/our-products/fixture-comparison/
Wszystko niby pięknie, kula integracyjna do pomiaru strumienia, ale... okienko czujnika spektrometru nie jest osłonięte przed strumieniem bezpośrednim (zasadnicze założenie pomiarów kulą Ulbrichta), a kula jest dziurawa. Do silnie kierunkowych źródeł kula nie da rady równomiernie rozprowadzić światła, przez to pomiary są do bani i w żaden sposób nie są porównywalne co do proporcji, szczególnie jak kula ma dodatkowo tak poważne wady konstrukcyjne jak ta w PRG. Nie ma też ani słowa o pomiarze poprawki na wchłanianie światła przez obce obiekty.
Takie pomiary taką kulą to lipa i to z przytupem. Chyba to pokażę w zakładzie techniki świetlnej  lol

(edit)

makon napisał/a:

To chyba normalne, że urządzenie z osobnymi diodami, nie fullcolor będzie mocniejsze, więc takie porównanie nie na miejscu.

Dokładnie. Światło z osobnych diod znacznie łatwiej zebrać jak z diod wielochipowych o większych powierzchniach. W podobny sposób regulacja zoom lubi "zjeść" część strumienia.

makon napisał/a:

A czy dużo się w lampie zmieniło od targów we Frankfurcie?

Przypuszczam że firmware się mocno zmienił. Będą też następne.

artmajster napisał/a:

ale Aura to jakoś szału nie robi

Wiem o tym pokazie "porównawczym", w którym demonstrowano pożyczoną Aurę włączając tylko soczewkę. wink

artmajster napisał/a:

strasznie plastikowe to urządzenie hmm

A jakie ma być przy tej wielkości i wadze? Może jakaś prawdziwa wada?  wink

avekamil napisał/a:

ClayPaky QWO 800 Spot też ma na wyjściu około 35tyś luxów - przy lampie 800W?

"Też?"Ja mówię o strumieniu wyjściowym. Te 35k lux to natężenie oświetlenia w osi centralnej z 5 metrów. Dlaczego akurat z 5 metrów a nie z 10 lub 20? wink A może to jednak zupełnie inne parametry? wink
Jeśli ktokolwiek nauczał, że można tak po prostu zestawić liczby strumienia i natężenia jako porównanie, to niech zwróci Tobie pieniądze.
Tak dla porównania to Vari-Lite VL880, używający takiej samej lampy co wspomniany CP, ma wyjściowy strumień do 19000 lumenów.

avekamil napisał/a:

Nie próbuje negować tego że Viper to zła głowa,[...]

A ja właśnie neguję twierdzenia że Viper jest zły.  tongue

avekamil napisał/a:

[...]ale chodzi mi o zasadność rozdawania na lewo i prawo nagród mimo, że powód przyznania jest kontrowersyjny.

Nagród na tych targach rozdano dość dużo.

(edit)
*autopoprawki