211

(12 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

kiju napisał/a:

Skoro chcesz kupić małego winga to pisanie Ci o sztukach telewizyjnych olimpiadach itp ogarnietych na 4 suwakach nie ma sensu.

To było napisane w konkretnym kontekście, wobec wątpliwości co do ilości suwaków. Dlaczego też "odcinać się" od możliwości systemowych? Przydają się zarówno na małych jak i dużych sztukach. Dlaczego miałby też zakładać że nigdy nie trafi mu się praca przy czymś większym?
Mnie się trafiały naprawdę wyjątkowe okazje, choć ich nie szukałem. Nie sądzę aby inni musieli się dać zaszufladkować.

avekamil napisał/a:

Command Wing - Sprzętowo wypada najgorzej - bo ma tylko 2 wyjścia DMX co w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania.

Wejście LTC, złącza MIDI, wejścia zdalnego sterowania analogowego już w zestawie.
Poza tym wejście DMX można przekonfigurować na wyjście.
Jeśli trzeba więcej wyjść XLR to jest do wyboru i koloru bramek Artnet-DMX.

Szkolenia są planowane głównie wtedy jak zapisze się odpowiednia ilość osób z otwartych zapisów. Wtedy są po prostu takie szkolenia jakie są oczekiwania.
Można też zorganizować w wolnym terminie indywidualne szkolenia.
Wkrótce zaczynają się jednak ogólnopolskie warsztaty, więc terminy w najbliższym czasie są ograniczone do większych "okienek", w razie możliwości.

213

(12 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

1. W Command Wingu widzę 8 suwaków, a że jest blok A/B, to jest to 7 executorów suwakowych i jest jeszcze 6 executorów jednoklawiszowych. smile
2. Widziałem sztuki telewizyjne ogarnięte na czterech executorach suwakowych. Jeśli ktoś programuje tak aby na każdą lampkę i każdy efekt mieć oddzielny suwak to grandMA2 daje niewiele więcej jak inne sterowniki
3. GrandMA2 jest systemem z góry zaprojektowanym do tego aby móc pracować sieciowo z backupem i dzielić pracę na wiele osób.
4. W grandMA2 prawie każda czynność jest poleceniem z linii komend. Jest tych funkcji sporo i dość zaawansowane. Ostatnie gwiazdy to "search" i "replace". Makra w grandMA2 to de facto sekwencje poleceń linii komend. Daje to gigantyczny potencjał do automatyzowania czynności, praktycznie pisania własnych funkcji, szczególnie że można używać warunków i zmiennych,
5. Komunikacja w grandMA2 między konsoletą a media serwerami VPU i wizualizerem 3D nie polega na wysyłaniu strumienia danych DMX, ale na przesłaniu i synchronizacji danych spektaklu między nimi. Dlatego w VPU i 3D można mieć podglądy edytorów BlindEdit oraz Preview Edit. Na Eurowizji 2014 na bieżąco używano w grandMA 3D podglądu tych edytorów. Jedna rzecz na scenie a na ekranie wizualizacja programera albo następnej lub poprzedniej cue.
6. Command Wing bardzo przydaje się nawet jak się w pracy przerzucimy na konsoletę. Preprogramming w domu oraz dodatkowy backup/stanowisko pomocnicze na sztuce jest w sam raz dla winga. Pierwsze command wingi poszły właśnie do tych, którzy mieli konsolety. Żony lepiej tolerują w domach wingi jak konsolety.

214

(2 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

W modzie "CAD", menu "Draw", pozycja "Pipe and Drape Wizard"  big_smile

OT: Po cholerę weryfikacja, która zjada posty?

215

(4 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

solma napisał/a:

Problem był taki że jak dodałem urządzenia prosto z "media database" to nie mogłem  nimi sterować ale mogłem pokolorować.

Bo wtedy nie dodaje się urządzenia, tylko jego model 3D jako element scenograficzny, a grandMA 3D dopuszcza taki wyjątek na zasadzie "czemu nie, tylko pamiętaj że nie jest to urządzenie".

solma napisał/a:

Problem rozwiązałem w taki sposób, że dodałem urządzenia normalnie w on pc, a potem w oknie "3d objects" zaznaczyłem np 12 spotów, ppm i "change Model" ...

Czyli to co napisałem wcześniej.

solma napisał/a:

Co do wymiarów to przecież można je zmienić pod siebie szybko w oknie properties ... chyba że coś źle zrozumiałem smile

Można, ale to jest skalowanie/rozciąganie wtedy całego modelu, soczewka zrobi się owalna, itp, itd. Modele te mają też swoje lata i w większości mają punktowe a nie kołowe źródło. Na starych modelach można zapomnieć o dobrze wyglądających beamach.
W modelu automatycznym uleczono te bolączki - generowany jest na bieżąco kształt według wymiarów podanych w pliku urządzenia.
W przypadku automatycznego modelu ruchomej głowy uwzględnia on również na jakiej wysokości znajduje się oś tilt, głowica pozostaje foremna, soczewka pozostaje okrągła.

To nie wyczerpuje możliwości urządzeń w grandMA 3D wink

Jest jeszcze trzecie wyjście dla ambitnych - zrobienie własnego modelu 3D, który ma wygląd, wymiary i mechanikę dokładnie jak imitowane urządzenie. Może niezupełnie "trzecie", bo ta opcja jest starsza od modelu automatycznego. wink

Najwyższa forma "czarowania" to integracja własnego modelu bezpośrednio z plikiem urządzenia. Wtedy samo użycie takiego pliku załatwia wszystko z modelem i wymiarami.

216

(9 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

MA Lighting preferuje aby hasło do biosu jedynki było nieznane szerszej publiczności, bo ustawienia są bardzo niestandardowe, a ich zmiana bardzo łatwo zablokuje start konsolety.
Jak nie ma zasilania to bym zgadywał "zdechnięcie" jakiegoś kondensatora który odpowiada za zasilanie tego gniazda.

217

(304 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

bart_krk napisał/a:

pytanie : wgrywając show ,  czasami  zafixowane exegutory są dalej zafixsowane  a czasami nie .. ktoś wie o co chodzi ??

Może zalogowany na innym użytkowniku?

FOH napisał/a:

Wyjątkiem są oczywiście MA 3D, VPU, Ma Remote ale też wizualizery ESP Vision i Wysiwyg dla których MaLighting udostępnia na stronie www dedykowane sterowniki.

Komunikacja w grandMA2 między konsoletą oraz 3D, VPU itp. nie bazuje na przesyłaniu danych DMX, tylko synchronizacji danych show i równoczesnym odtwarzaniu, a dane DMX są opcjonalne.
Za to ESP Vision i WYSIWYG rzeczywiście są wyjątkami na swoich prawach i umowach między poszczególnymi firmami. smile

218

(4 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

solma napisał/a:

Mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi smile

Chodzi pewnie o zrobienie sobie wizualki do ridera. wink

Od pewnego czasu w systemie grandMA2 istnieją automatyczne, dynamicznie generowane modele 3D urządzeń. Gdy dodajemy i zaadresujemy nowe urządzenie, które jako model wizualizacji ma domyślny model automatyczny, to właśnie ten model widzimy w 3D. Nie można mu zmienić materiałów. Można za to w 3D podmienić poszczególnym urządzeniom ten model na model z biblioteki "Media Database", zgodnie z klasą urządzenia. Wtedy możemy zmienić materiały i tekstury. Tracimy jednak "elastyczność" i samoczynną adaptację szczegółów urządzenia do zadanych wymiarów.

219

(304 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

MA-Net jest zawsze. Zgaduję że chodzi konkretnie o dane DMX przez MA-Net.
Bez licencji na parametry tych danych nie ma. Takie jest założenie.

Arkaos widzi MA-Net? Między kolejnymi wersjami MA-Net mogą być zmiany na tyle duże że bez aktualizacji oprogramowania "podsłuchującego" urządzenia może się nie udać. Już tak bywało.

220

(5 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Gotowiec z biblioteki "CMY Scroller Dimmer" ma dimmer + CMY, z oddzielnie adresowanym dimmerem i oddzielnie adresowanym CMY.

221

(3 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Anteny nadajnika i odbiorników powinny być możliwie jak najdalej od części metalowych, a już w szczególności od innych anten, a już w bardzo szczególnej szczególności od anten innych urządzeń działających w paśmie 2,4 GHz.
Inaczej sygnał indukuje się w tych obcych elementach/antenach i jest emitowany jako lustrzane odbicie sygnału, osłabiając go.

Typowe błędy to ustawianie nadajnika tuż przy innym sprzęcie, często przy antenach radiotelefonów, za głęboko w kracie, albo za nisko i ludzie ekranują sygnał.

222

(3 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

http://www.lumenradio.com/howtobewireless.php
W idealnych warunkach nawet do 1 km.
Można jednak użyć specjalnych anten kierunkowych, można też użyć "po drodze" dodatkowych nadajników jako przekaźników i przedłużać/asekurować ten zasięg.

223

(17 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Ja bym się ograniczył do rozwiązań które naprawdę działają. System z kamerami IR i nadajnikami IR po prostu działa i jest od dawna w użyciu do śledzenia i rejestracji ruchu dla kinematografii, TV oraz gier. Coolux używa gotowych, wybranych przez siebie typów kamer i nadajników. Ich praca ograniczała się do napisania własnych rozszerzeń do Widget Designera. To po prostu działa.

Załóżmy nawet że GPS lub jakieś śledzenie radiowe dałoby radę, nawet do 10 cm. Po co, skoro można lepiej?
http://vimeo.com/88879511

big_smile
Oczywiście że Robert Juliat. Jeśli do rentalu to tym bardziej Robert Juliat.
- Lampa na oprawkę G22, która znacznie lepiej trzyma mechanicznie od GY16. To robi różnicę w transporcie całości. Nie będzie też niespodzianek jak będzie świecić pionowo.
- Zdecydowanie mocniejsza konstrukcja mechaniczna. Widać że nawet yoke nie jest jakąś "szajbką" tylko grubym, sztywnym profilem.
- Gałka regulacji z obydwu stron
- I wiele innych detali

Jakościowo nie ma alternatywy. Cenowa alternatywa pewnie się znajdzie, ale czy na długo starczy, zależy od reżimu pracy wink

225

(304 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

Dlatego że At jest wyjątkiem, gdzie komenda przyjmuje obiekt również przed samą komendą.
Poza ToZero Special Master 3.1 i SpecialMaster 3.1 at 0, zadziała również klasyczna składnia At SpecialMaster 3.1 0