Do WYSIWYG 10 trzeba było doinstalować dodatkowy sterownik Compulite, a jak uruchamiasz Vector PC na tym samym kompie to adres konsoli oczywiście dajesz 127.0.0.1 (tzw. loopback robisz) a Vector musi dawać dane VC bez kompresji.
1,607 2008-07-11 22:31:36
Odp: Avolites czy Compulite? (27 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)
Oj Krzyżak... w Vectorze jest mniej klikania jak w Sparku, trzeba tylko znać ten stół. Jeśli pijesz o możliwość wgrywania palet jak w Sparku, to akurat import i łączenie show w Vectorze daje lepsze możliwości, nie mówiąc już o o posiadaniu gotowca z wgranymi profilami urządzeń i bibliotekami (z efektami włącznie) do nich bez faktycznego patcha. Przecież dawno mówiłem o takiej możliwości.
Vector nie dorównuje póki co grandMA w improwizowaniu na żywo i bardziej jest nastawiony na teatralno-telewizyjne zastosowania.
Przy wyjazdowych koncertach jak trzeba "coś" pomachać światłami, to na grandMA lepiej się to robi.
Co do Spark 4D to akurat może on mniej jak DLite.
1,608 2008-07-11 22:10:54
Odp: Light Emitting Diode (17 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)
Te chińskie panele chodzą na diodach sygnalizacyjnych, tak zwana skuteczność świetlna jest w nich mizerna. Ilość światła uzyskana z nich na zużycie energii nie dorównuje zwykłym żarówkom (pewnie coś ok 6 lm/W). Mieszanie barw w nich jest dość mizerne.
Co do ChromaFlood 200 Pulsara to rzeczywiście inna bajka. Tam są diody oświetleniowe (a nie sygnalizacyjne) i skuteczność świetlna będzie ok dwa razy większa nie tyle od zwykłych żarówek, ale żarówek halogenowych (między 20 a 40 lm/W). Wersja z diodami tricolor to już w ogóle inna bajka. To jest coś co naprawdę oświetla.
Mówienie o poborze mocy jest trochę nie na miejscu, bo ja mógłbym konkurować świecącym breloczkiem tym sposobem. Należy liczyć w proporcjach ilości uzyskanego światła względem zużywanej mocy.
Miałbym pewne zastrzeżenia co do PixelPar90 z PixelRange... IP20 przy braku modyfikacji optyki to trochę słabo, kiedy ChromaFlood 200 ma IP65 i wymienne zestawy soczewek.
1,609 2008-07-11 21:51:47
Odp: Ruch głów w WYSIWYGU i fotorealistyczny podgląd... (11 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)
Może to był WYSIWYG a może i nie.
Jeśli mówisz o fotorealistycznych obrazkach nieruchomych to może to być naprawdę wieeele programów (MSD, VectorWorks...), jeśli to była animacja ruchoma to w przypadku WYSIWYG chodzi o segment LIVE tego programu. Inne programy to również MSD i ESP Vision.
Co do angielskiego to trzeba się przyłożyć. Nic nigdy nie będzie protezą na niedostateczną znajomość angielskiego. Wystarczy bierna w czytaniu, a to aż tak wiele nie jest. Jeśli się z angielskim nie polubisz bardziej to właściwie sprawa się skończyła zanim zaczęła.
1,610 2008-07-11 21:38:09
Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG (17 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)
WYSIWYG jest słaby pod względem tworzenia modeli. Lepiej przenosić z innych programów w formacie DXF.
Ja osobiście używam do tworzenia modeli Blender3D. Bardzo dobry i open source (jakby ktoś nie wiedział co to znaczy, to podpowiem że darmowy). AutoCAD w narzędziach modelowania trójwymiarowych form jest za programami 3D jednak daleko z tyłu. Z tymi kilkoma miesiącami to chyba przesada.
1,611 2008-07-11 21:30:47
Odp: Podłączenie Compulite Spark do Wysiwyg (13 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)
Prawie dobrze.
Co do zachowania portu Ethernet Sparka to się zgadza, musi być podłączony do czegoś aktywnego przed włączeniem zasilania (samo włożenie wtyki nie wystarczy), wyłączenie kompresji VC też itd.
Adresy IP Sparka i PC-ta nie mogą być jednakowe, bo będzie konflikt. Adresy powinny się zgadzać, ale nie być identyczne.
W device manager WYSIWYG-a ustawiasz komunikacje ze Sparkiem na Ethernet (nie jest to domyślne ustawienie), standardowo przypisujesz patche do portów, wpisujesz adres IP Sparka, i podłączasz.