1,576

(7 odpowiedzi, napisanych Grand MA)

A nie można przełączyć tego urządzenia na same sekwencje RGB bez pierdułek?

W grandMA jest właśnie ten uroczy limit rodzajów parametrów. Jak użyło się np. ColorMixów 1-3, to nie można mieć drugiego zestawu.
Ja bym sugerował użyć trzech urządzeń po kolei. Pierwsze to Dimmer+RGB, a następne dwa to RGB.
W macierzach można sobie wtedy stosować takie diody, widzieć każdy segment w oddzielnej komórce i nawet używać efektów bitmapowych.
Z podobnych powodów takie podzielenie stosuję w Vectorze, choć on nie ma takiego limitu na parametry w budowie urządzenia.

1,577

(10 odpowiedzi, napisanych O oświetleniu)

Ech wy... DMX jest połączeniem SZEREGOWYM (w różnych znaczeniach) zrobionym na podstawie EIA-482 (RS485).
Jest to standard transmisji szeregowej oparty na przesyłaniu sygnału różnicowego.
Przesyłanie danych odbywa się w nim SZEREGOWO (postać transmisji)
Łączenie urządzeń również odbywa się w nim SZEREGOWO (łańcuchowa topologia sieci).

1,578

(9 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Bawiłem się prototypem (uprzedzam że już wrócił do Martina, ale zrobiłem sobie kilka pstryknięć komórką). Inni co nas odwiedzali mówili o podobieństwie do Vari-lite. Dla mnie jest on raczej niepodobny do niczego.
Bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie ta duża soczewka frontowa. Naprawdę widać na niej odkładające się gobo, lecz w rzeczywistości lepiej to wygląda.
Świeci mocno (porównajcie strumień wyjściowy z innymi ulubionymi głowami spot podobnej mocy) i ma ładną równomierność plamy w każdym zoomie (który też szybko się zmienia), a dodatkowo jest częściowa korekta ostrości przy zmianie zoomu. Czystość dostępnych barw z CMY jest bardzo ładna.
Prototyp miał tarczę kolorów stałych, CMY wspomniane już, dwie tarcze gobo i jedną animacyjną. Jeśli dobrze rozumiem intencje Martina, to modułowość tej głowy przewiduje z czasem możliwość zmiany modułów na inne z innymi funkcjami.
Jest jedna ciekawa cecha optyki - bardzo duże różnice w ostrości między jedną a drugą tarczą gobo. Praktycznie nie nałożysz dwóch na siebie. Jak jest optyka wyostrzona na jedną tarczę to zmian na drugiej właściwie nie widać i tylko zmiany jasności mogą sugerować że coś tam się wyprawia.
Można przechodzić między jednym gobo a drugim samym focusem - kto ma trochę wyobraźni wie, co można odstawić efektami z taką cechą.
Na razie może tyle starczy.

1,579

(9 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie inteligentne)

Martin zaczął chwalić się swoją nową głową bardziej otwarcie
http://www.martin.com/product/product.a … uct=maciii

krzyzak napisał/a:

nawet w trancolor maja agaty tongue

I dokupili dimmery MA tongue

1,581

(60 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Widzę w tym trochę postawienia sprawy na głowie. Jak zespół gra z ręki i synchronizują się przez kiwanie głowami, to nie bardzo widzę miejsca dla synchronizacji przez MIDI. Jeśli sekwencer MIDI dyktuje przynajmniej część podkładu muzycznego to wtedy widzę sens dla takiej synchronizacji.
Do grania na żywo widzę zastosowanie dla króciutkich programików z jakimiś akcentami, lub makr czasowych. Jednym przyciskiem makra można uruchomić jakąś sekwencję efektów i przejść akcentujących, które wcześniej się nagrało i doszlifowało w edytorze.

Można też pobawić się w jedno i drugie. Konsolety (przynajmniej Vector i GrandMA wedle mojego rozeznania) wcale nie blokują możliwości zabawy odtwarzaniem podczas odgrywania przedstawień zapisanych w kodzie czasowym. Odtwarzanie może sobie iść, a jak coś trzeba ręcznie doakcentować, to można mieć przygotowane jakieś akcenty na Flashach z wyższymi priorytetami jak playbacki użyte do kodu czasowego.

A gdyby podpiąć dźwięk do grandMA i użyc detekcji rytmu do sterowania chaserami... i mogą sobie odstawiać solówki gitarowe a oświetleniowec makrami może wybierać które chasery i efekty bedą użyte do reakcji na brzęczenie...

1,582

(6 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

Deadpool napisał/a:
KacperP napisał/a:

Tylko mnie nie podszczypuj tongue

Nie no tylko bez takich czlowiek probuje byc mily a tu jakies dziwne domysly:)
Glodnemu chleb na mysli tongue zboczuch tongue

Nie, po prostu naprawdę byłem podszczypywany przez takich co zdrobnieniem się do mnie odnosili. Lepiej przemilczę gdzie to było.

Deadpool napisał/a:
krzyzak napisał/a:

pozdrowionka dla kacpra..:)
to fakt ze razem już nie jesteśmy w jednej"stajni" gr...

Czyli po raz kolejny szukasz szczescia na wlasna reke smile bo jak rozumiem to ty odeszles a nie Kacper

To ja poszedłem szukać wrażeń. Po różnych przygodach teraz zajmuję się tłumaczeniem instrukcji.

W LTT praktycznie nie istnieje serwisowanie dimmerów z MA Lighting. Jeszcze nigdy żaden nie został zgłoszony do reklamacji. Tyle słyszałem przypadkiem bez pytania o cokolwiek. Jak nie zapomnę to spytam się o inne dimmery.

1,584

(6 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

Deadpool napisał/a:

A wy takich rzeczy to nie mozecie w firmie zalatwiac:)

Nie. Nie pracujemy już w tych samych firmach.

Deadpool napisał/a:

Kacperek

Tylko mnie nie podszczypuj tongue

Deadpool napisał/a:

Niestety firmy robiace soft tez musza zarabiac, stad ograniczenia w programie.
Nowy program z nowa baza urzadzen to kasa dla producenta programu

To akurat koncepcja Cast-Soft a nie reguła dla wszystkich takich programów.

1,585

(6 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

W WYSIWYG można "zrobić" samemu tylko nieruchome światła jednokanałowe. Głowy ruchomej nie zrobisz ot tak. Zależność biblioteki od programu - na tym się opiera koncepcja zarabiania na WYSIWYG. Prolight może tylko zamówienie zebrać i do Cast Soft wysłać im maila. To samo dotyczy konstrukcji. Obiekty własne o kształcie konstrukcji można wstawiać, ale funkcja "assemble" nie działała mi na nich.
Jak brakowało mi jakiejś głowy to używałem innej do rysowania i podkładałem inną nazwę. Do symulacji LIVE jednak trzeba czekać na kolejne wersje programu. Czy dobrze zgaduję że Alpha Beam 300 potrzebujesz?

Poza grandMA 3D oczywiście, to jeszcze Martin Show Designer przewiduje możliwość robienia własnych główek. Jest nawet PDF opisujący strukturę plików pisujących urządzenia. Użytkownicy często sami robią własne głowy i przekazują do Lighthouse. Alpha Beam 300 dla MSD był już zrobiony w grudniu 2007.

1,586

(60 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

MIDI nie jest sposobem sterowania światłami z konsolety. Od tego jest DMX.
MIDI w konsoletach jest przeznaczone do współpracy konsolety z urządzeniami MIDI, zwykle celem synchronizacji. Były też kombinacje z łączeniem dwóch konsolet przez MIDI, ale ethernet szybko to wyparł.
Zależnie od konsolety (i jej wersji oprogramowania) może to być na przykład uruchamianie makr, "przyciśnięcie" określonych klawiszy odtwarzania, odbiór kodu czasowego (MTC)... Sekwencer może mieć obok zapisu melodii także trochę nut, na które reaguje konsoleta.
Bardziej rozwinięta wersja to system, w którym sekwencer MIDI i konsoleta DMX słucha się przy odtwarzaniu generatora kodu czasowego MTC. Obydwa urządzenia mają wtedy swoje własne programy na te same przedziały czasu.

Te "nowe" to dimmery sinusoidalne. Działają właściwie jak uproszczone wersje falowników.

1,588

(60 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

Przeginacie conieco
http://pl.wikipedia.org/wiki/MIDI

1,589

(10 odpowiedzi, napisanych Sterowanie)

SenseJ-L.F. napisał/a:

Jak bym mógł prosić o instrukcje obsługi do stołu Compulite Rave najlepiej po polsku i dość szczegółową!

http://www.ltt.com.pl/index.php?option= … ;Itemid=58
A instrukcja stąd nie wystarczy?

1,590

(37 odpowiedzi, napisanych Wizualizacje)

fafruk napisał/a:

Dzieki. Rzeczywiście troche to dziwne że za darmo

Nie jest to takie dziwne. Wizualizer działa tylko z grandMA i współpracuje z nimi jako uczestnik sesji w sieci urządzeń grandMA (poprzez protokół MA-Net).